Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Jauns argentīniešu students ierodas Oksfordā un jau pēc pāris nedēļām tiek ierauts šķietamu sērijveida slepkavību virpulī. Ambiciozais students mēģina atšķetināt šos noslēpumus, taču viņam jārod atbildes uz daudziem jautājumiem.
Kāpēc noziedznieks slepkavības vietā vienmēr atstāj zīmīti ar matemātiskiem simboliem?
Kāpēc slepkava savus vēstījumus adresē matemātikas profesoram Artūram Seldomam?
Vai vainīgais būtu jāmeklē matemātiķu aprindās?

Giljermo Martiness (Guillermo Martinez, dz. 1962) ir argentīniešu rakstnieks un matemātikas zinātņu doktors. 
Viņš ir sarakstījis vairākus romānus un stāstu krājumus un par saviem darbiem saņēmis vairākas literārās godalgas, tostarp “Premio Planeta Argentina” (2003) un “Nadal Prize” (2019).

No spāņu valodas tulkojis Edgars Briška.


Romāns “Slepkavības Oksfordā” tā autoru, argentīniešu rakstnieku Giljermo Martinesu, ierindojis mūsdienu literārās pasaules dižgaru vidū.
Cultura

Ja dodat priekšroku intelektuāliem kriminālromāniem, kas centrējas ap sarežģītu noslēpumu, tad Giljermo Martinesa romāns “Slepkavības Oksfordā” domāts tieši jums.
Amazon.com

Neparasts nekrietnas slepkavības un augstākās matemātikas mikslis... un vienlaikus rotaļīgs un intelektuāls prāta treniņš.
Daily Mail

Lielisks spriedzes romāns, ko spēs novērtēt arī tie, kuru matemātiskās dotības ir tālu no izcilības.
The Times

Romāna “Slepkavības Oksfordā” sižets strauji raujas uz priekšu, vien brīžiem nedaudz mazinot tempu, lai sniegtu nepieciešamos teorētiskos paskaidrojumus. Pielietojot likumus un aksiomas, vienmēr gadās pa kādai problēmai, ko nevar pierādīt kā patiesu vai nepatiesu... Bet vai to var attiecināt arī uz slepkavību?
London Review of Books

Iesaki draugiem