Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Cilvēka mūžs ietver sevī daudz mīlestības, laimes un arī skumju. Ja vien mēs atvēlam laiku to uzklausīt…

Dorisai ir deviņdesmit seši gadi, un viņa viena mitinās savā dzīvoklī Stokholmā. Vienīgā pārmaiņa vienmuļajā dzīvē ir aprūpētāju apciemojumi un iknedēļas sarunas skaipā ar māsasmeitu Dženiju tālajā Amerikā. Visu dzīvi – kopš 1928. gada – Dorisai ir piederējusi sarkana adrešu grāmatiņa, kurā tika ierakstīti to cilvēku vārdi, ko savas dzīves laikā viņa ir sastapusi. Lielākā daļa vārdu adrešu grāmatiņā tagad ir pārsvītroti, šie cilvēki ir miruši.

Līdz kādu dienu, šķirstot adrešu grāmatiņu, Dorisa nolemj uzrakstīt par šiem cilvēkiem un notikumiem, lai Dženija varētu mantot viņas stāstu.

“Sarkanā adrešu grāmatiņa” ir aizkustinošs stāsts par mīlestību, kas aptver veselu mūžu un paņem lasītāju līdzi ceļojumā uz aizgājušo laiku Parīzi, Ņujorku un Stokholmu.

Romānu “Lavandu istaba” un “Simtgadnieks, kas izkāpa pa logu un pazuda” aizrautīgajiem lasītājiem!

Sofija Lundberja (Sofia Lundberg, dz. 1974) ir zviedru rakstniece, žurnāliste un pedagoģe. “Sarkanā adrešu grāmatiņa” ir viņas pirmais romāns, un tā izdošanas tiesības ir nopirkuši jau 35 pasaules valstu izdevēji.

No zviedru valodas tulkojusi Dace Deniņa.


Cilvēks savā apzinātajā lasīšanas mūžā parasti izvēlas vien dažas grāmatas, kuras vēlas paturēt savā tuvumā uz visiem laikiem. Man viena no tādām grāmatām ir “Sarkanā adrešu grāmatiņa”. Tā sniedz mierinājumu un atgādina par brīžiem, kad dzīvojām ar pilnu krūti, un vienlaikus tā ir arī cieņas apliecinājums sievietēm, kuru mūžs ir bijis garāks nekā lielākajai daļai no mums. Un nekad nav par vēlu, lai saprastu, ka dzīves vienīgā jēga ir mīlestība. Ieklausīsimies šajās sievietēs!
Nina George, romāna “Lavandu istaba” autore

Romāns “Sarkanā adrešu grāmatiņa” ir šarmanta un ļoti romantiska lasāmviela. Tā ir mīlestības vēstule cilvēka sirdij – maiguma un empātijas piesātināts darbs. Sofija Lundberja ir radījusi kaut ko daudz vairāk par romānu – viņa ir atvērusi logu uz dvēseli.
Alisone Ričmena, rakstniece

“Sarkanā adrešu grāmatiņa” ir uzrakstīta ar mīlestību un izstāstīta ar prieku. To ir ļoti viegli iemīlēt.
F. Bakmans, romāna “Vīrs, vārdā Ūve” autors

Sofijas Lundberjas debijas romāns ir apbrīnojams! Dorisas dzīves stāsts tiek izstāstīts ar lielu mīlestību un siltumu, tas rada līdzpārdzīvojumu un atgādina par mīlestības un draudzības nenovērtējamo nozīmi mūsu dzīvē.
Jans Filips Zendkers, romāna “Tavu sirdspukstu dziesma” autors

Šī fascinējošā lasāmviela dziļi saviļņo un izraisa pārdomas, kas sniedzas tālu pāri tekstam. Lieliska grāmata un apkopojums tam, ko nozīmē būt cilvēkam un kādi apstākļi mūs veido un ietekmē.
Kulturbloggen

Iesaki draugiem