Apraksts

“Kāpēc zābaciņi uz ledus slīd?” – “Kur dzīvo atbalss?” – “Kas notiek ar kukaiņiem ziemā?” – “Kāpēc mans kuģītis gāžas?” – “Kā attīrīt ūdeni?” – “Kā bērzs dzer?” – “Kas dzīvo zem akmens?”
Šī grāmata tapusi kā atbalsts pieaugušajiem, kuri ikdienā palīdz bērniem atrast atbildes uz viņu bezgala daudzajiem jautājumiem. Tajā apkopotas 200 lieliskas idejas aizraujošām nodarbībām telpās un pagalmā, mežā, pļavā un pie ūdeņiem. Grāmatā ietverti arī Somijas zinātnes centra “Heureka” ieteikumi dažādiem eksperimentiem. Izzinošās rotaļas paredzētas 3–6 gadus veciem bērniem, tās ir pārbaudītas praksē un atbilst Latvijas valsts pirmsskolas izglītības vadlīnijām. Grāmata piemērota ne tikai bērnudārziem, bet arī ikvienai ģimenei, kurā aug kāds mazs pētnieks.

“Kad viesojāmies Taipalsāri, skolotāja Kirsi mūs pārliecināja, ka āra vide ar tās bagātīgajiem resursiem ir labākā mācību grāmata pirmsskolas vecuma bērniem. Pētīt lietas un parādības dziļi, nesteidzīgi un pamatīgi – tā ir veiksmes atslēga, lai mazie audzēkņi darbotos ar interesi, būtu motivēti arvien jauniem izaicinājumiem, atklājumiem, attīstītu kritisko domāšanu, spētu sadarboties, risināt problēmas un mācīties no tām.”
Ilze Freimane
Priekuļu pirmsskolas izglītības iestādes “Mežmaliņa”
vadītājas vietniece izglītības jomā

"Jau vairāk nekā 20 gadus man ir bijusi iespēja mācīt Taipalsāri bērnudārza mazos pētniekus. Esam darbojušies gan telpās un pagalmā, gan mežā, pie dīķa un pie ezera un secinājuši, ka visu izpētes vērto var atrast tepat tuvumā.
Esam kopīgi pieredzējuši darbošanās un izdošanās prieku. Pētot un izzinot kopā ar bērniem, daudz esmu iemācījusies arī es.
Šajā grāmatā esmu apkopojusi pašas izveidotās un praksē izmēģinātās izzinošās rotaļas.
Vēlu jums iedvesmu un aizrautību!"
Kirsi Rehunena
Somijas Taipalsāri bērnudārza skolotāja


No somu valodas tulkojusi Ingrīda Peldekse.

Iesaki draugiem