Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

Kādā 1983. gada vasaras pievakarē no lauku mājām gleznainajos Dienvidzviedrijas līdzenumos bez vēsts pazūd mazs puisēns. Viss ciems iesaistās pazudušā bērna meklēšanā, taču viņu atrast tā arī neizdodas. Minējumi un baumas izplatās ātri, bet nozieguma izmeklēšana noris gausi, un beigās lieta tiek slēgta bez atrisinājuma.

Pēc divdesmit gadiem pazudušā zēna māsa Veronika vada grupas terapijas sesiju. Tai pievienojas kāds jauns vīrietis, kurš dalās atmiņās par bērna pazušanu. Vīrieša stāsts šķiet biedējoši pazīstams un satrauc Veroniku, un viņa nolemj no jauna atgriezties dzimtajā Skones novadā, lai atrastu atbildi uz jautājumu, kuru neviens vairs nevēlas dzirdēt. Kas īsti notika tovasar, pirms daudziem gadiem? Tajā vasarā, kurai tā arī vēl nav pienākušas beigas.

Anderss de la Mote (1971), pirms kļuva par rakstnieku, strādāja Stokholmas policijā un nodarbojās ar drošības jautājumiem IT uzņēmumā. Viņa debijas romāns [geim] iznāca 2010. gadā, un kopš tā laika Anderss de la Mote ir viens no iecienītākajiem zviedru kriminālromānu rakstniekiem.

No zviedru valodas tulkojusi Aija Dvinska.


Aizraujošs kriminālromāns ar veiksmīgi izvēlētu darbības vidi, spēcīgiem tēliem un intriģējošu sižetu. Anderss de la Mote ir atkal pierādījis savu izcilību kā kriminālromānu rakstnieks.
Ēriks Aksls Sunds

Pārākajā pakāpē brīnišķīgs romāns! Smalks un emocionāli piesaistošs, un arī bezgala aizraujošs.
Kristīna Olsone

Šobrīd jūs turat rokās šedevru. Anderss de la Mote ir ierindojams starp labākajiem skandināvu kriminālromānu autoriem līdzās tādiem grandiem kā Jusi Adlers-Olsens u. c.
Literaturmarkt, Vācija

Spriedzes piesātināta neziņa saglabājas līdz pat pēdējām romāna lappusēm, lai gan tas savā būtībā ir tradicionāls literārs darbs. To vēl bagātīgāku padara skandināviem raksturīgā melanholija un teju vai Bergmana līmeņa savstarpējo attiecību peripetijas.
Aftenposten, Norvēģija

“Vasaras beigas” nu reiz ir viens īsts zviedru kriminālromāns, kura autoram izdevies ieviest jaunas vēsmas šajā tik rosīgi izmantotajā žanrā. Šī ir grāmata, kuru izlasīsiet vienā piegājienā un kuru būs grūti nolikt malā, iekams nebūs sasniegts pārsteidzošais fināls.
BTJ, Zviedrija

Iesaki draugiem