Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

“SĀGA” ir otrais darbs sērijā par psiholoģes Freijas un detektīva Huldara izmeklētājiem noziegumiem.

Skolas pagalmā tiek atrakta laika kapsula ar skolēnu pirms desmit gadiem rakstītiem sacerējumiem. Starp tiem viens ir tik savāds, ka skolas vadība nolemj to nodot policijai. Tajā ticis izteikts brīdinājums par vairākām slepkavībām, kas notiks 2016. gadā – desmit gadus tālā nākotnē. Lai gan nešķiet, ka šis pusaudža rakstītais būtu jāuztver patiešām nopietni, Huldars un Freija ķeras pie vēstījuma autora identificēšanas. Seko nepatīkami notikumi un slepkavības. Huldars un Freija tiek ierauti jaunas šokējošas lietas epicentrā, un nu vēstījuma autora atrašana kļūst vitāli svarīga...

Irsa Sigurdardotira (Yrsa Sigurðardóttir, dz. 1963) ir atzīta islandiešu kriminālromānu rakstniece, kuras darbi ir tulkoti un izdoti vairāk nekā 30 valodās un novērtēti ar vairākām literārām balvām. Latviešu valodā izdots arī romāns “DNS”.

No islandiešu valodas tulkojusi Inga Bērziņa.


Skandināvu kriminālromānu rakstnieki, to vidū arī Irsa Sigurdardotira, ir slaveni ar to, ka šausmas, kas mājo viņu galvās un nonāk uzrakstītajos romānos, lasītājiem liek izbaudīt īstu baiļu katarsi. Scandinavian noir iekaro pasauli ne vien ar spilgtām, šausminošām detaļām, bet galvenokārt ar noziedznieka domāšanas atainojumu. Kāpēc “kāds no mums”, parasts cilvēks, kļūst par briesmoni, kurš gatavs nogalināt? Kur ir tā robeža, kuru šķērsojot atgriešanās normālā dzīvē nav iespējama? Atbildes uz šiem jautājumiem atšķiras, un vienas atbildes nemaz nav. Bet tas nekavē autori kopā ar saviem varoņiem Huldaru un Freiju tās meklēt.
Zvaigzne ABC

“Sāga” rada atkarību, lai gan ir padrūms un drebuļus uzdzenošs kriminālromāns. Tas aizrauj un biedē vienlīdzīgās proporcijās.
Cosmopolitan Magazine

Tumšs stāsts, ko uzrakstījusi apdāvināta rakstniece. Piesātināts sižets, daudzslāņains un piesaistošs lasāmteksts – pārāks par vairumu citu šī žanra darbu.
Ēriks Aksls Sunds

Irsas Sigurdardotiras iztēle nepazīst robežu, viņa spēj pat visparastāko lietu pārvērst par nāvējošu ieroci... Viņas detalizētie un aizraujošie kriminālromāni vienlaikus pievērš uzmanību bieži sastopamajam sabiedrības inertumam un nespējai aizsargāt potenciālos upurus.
Crime Review

Bagātīgo skandināvu detektīvu plauktiņu papildina islandieši – un te, kā izskatās, noziegumi nav mazāk šaušalīgi un noslēpumi nav mazāk intriģējoši.
Žurnāls KLUBS

Iesaki draugiem