Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple Books

“Eva, Niks un es” ir asprātīgs un dzīvesgudrs stāsts par desmitgadīgu bērnu mazajiem piedzīvojumiem un lielajiem pārdzīvojumiem.

Šis ir stāsts par visdīvaināko vasaru manā dzīvē. Viss sākās ar to, ka Niks no piektās klases mani pirmo reizi uzrunāja. Turklāt manas tantes kāzās! Un tajā pašā dienā Eva pēkšņi gribēja kļūt par manu draudzeni. Tas bija pilnīgi nesaprotami, jo šī iedomīgā meitene prot vienīgi strīdēties. It īpaši ar savu nākamo pamāti. Pēc tam notikumi sekoja cits citam: es nozagu raibu vistiņu, zāģēju kokus Evas dārzā un sapratu, ka esmu iemīlējusies. Bet tad šis briesmīgais negadījums visu sagrieza ar kājām gaisā...

Annas Volcas grāmatas ar prieku lasa gan bērni, gan pieaugušie. Bērnus un pusaudžus aizrauj varoņu neparastie, brīžiem pat trakie piedzīvojumi un spilgtie tēli. Pieaugušie novērtē autores bagāto valodu, humora pilno stāstījumu un psiholoģiski precīzo darbības attēlojumu.
Šķietami ikdienišķi notikumi ar laiku iegūst dziļāku nozīmi. Autore bērniem saprotamā un aizraujošā veidā runā par attiecībām ģimenē, par draudzību un mīlestību. Vai ir viegli atzīt savu vainu un spēt izlabot pieļautās kļūdas?
“Eva, Niks un es” ir dzīvespriecīga un sirsnīga grāmata ar laimīgām beigām.

Nīderlandiešu rakstniece Anna Volca (Anna Woltz) ir populāra un iemīļota bērnu grāmatu autore. Viņa dzimusi 1981. gadā Londonā. Volcas darbi tulkoti daudzās valodās, piemēram, angļu, vācu, franču, slovēņu, norvēģu, dāņu, ungāru un japāņu. Rakstniece ir saņēmusi vairākas literārās balvas: Vlag en Wimpel 2014; Luchs-Preis 2015; Nienke van Hichtum Award 2015; Gouden Griffel 2016 u.c.

No nīderlandiešu valodas tulkojusi Irēna Aramina.

Iesaki draugiem