Apraksts

Amerikāņu autores HANJAS JANAGIHARAS (Hanya Yanagihara) romāns “Mazliet dzīvības” ir saņēmis vairākas prestižas literārās balvas, citām nominēts. Tas ir tulkots daudzās pasaules valodās, dramatizēts un rādīts uz teātru skatuvēm un visur un vienmēr radījis vērienīgu ažiotāžu.

KĀPĒC?

Kad četri jaunieši no Masačūsetsas koledžas dodas iekarot Ņujorku, viņiem nav nekā vairāk par draudzību un ambīcijām. Jaukais, izskatīgais Vilems, kurš grib kļūt par aktieri; Džeibijs – asprātīgs un līdz nežēlībai tiešs gleznotājs, kurš laužas iekšā mākslas pasaulē; Malkolms – jauns, apdāvināts arhitekts; un izcili gudrais, bet neizprotamais savpatis Džūds – četrotnes viduspunkts.

Gadu gaitā draugu attiecības kļūst gan dziļākas, gan arvien lielāka, tumša sasprindzinājuma māktas – pār viņu dzīvi krīt atkarību, panākumu un lepnības ēna. Vilems, Džeibijs un Malkolms pamazām apjauš, ka vislielākais izaicinājums viņiem visiem ir Džūds – savā pilnbriedā biedējoši talantīgs jurists un vienlaikus salauzts cilvēks, kura ķermeni un prātu izvago drausmas rētas un brūces, kurš nespēj bilst nevienu patiesu vārdu par savu bērnību un agras jaunības gadiem, kurš nepārprotami ir pieredzējis traumu – tik smagu traumu, kādai varbūt nav iespējams tikt pāri...

Bagātā, krāšņā prozas valodā Hanja Janagihara ir radījusi traģisma un pārlaicīgas gaismas caurstrāvotu himnu mīlestībai, kā arī izcili atveidojusi atmiņu tirānijas un cilvēka izturības spēju pārbaudi.

"Saukt šo grāmatu par meistardarbu nebūs pārspīlēti, gluži pretēji – ar šo vārdu tai ir par maz."
San Francisco Chronicle

No angļu valodas tulkojusi Laura Dreiže.

Iesaki draugiem