Apraksts

Dažādo pirmklasnieka latviešu valodas apguvi tiešsaistē, izmantojot planšetdatoru vai datoru!

Šis materiāls ir paredzēts izmantošanai jaunā tiešsaistes platformā Māconis. Lai uzzinātu vairāk par šo platformu, klikšķini šeit!

Tiešsaistes mācību materiāls "Raibā pasaule. 1. klase. Latviešu valoda 2"  veidots saskaņā ar LR IZM apstiprināto mācību grāmatu “Raibā pasaule. 1. klase. Latviešu valoda 2” (Gita Andersone, Vita Golubova, Iveta Ikale; Zvaigzne ABC, 2015). Mācību materiālu iespējams izmantot gan kopā ar grāmatu, gan arī neatkarīgi no tās. Tiešsaistes materiālu komplekta pirmā daļa "Raibā pasaule. 1. klase. Latviešu valoda 1" ar ļoti pozitīviem rezultātiem aprobēta 8 pilotskolās. Reģistrējoties platformā Māconis, pieejams demo materiāls no komplekta pirmās daļas.

Materiāls sastāv no interaktīviem uzdevumiem, kas veidoti tā, lai tie būtu viegli uztverami un ērti lietojami arī bērniem, kas tehnoloģijas ikdienā nelieto. Lai atvieglotu uzdevuma izpildi un trenētu lasītprasmi, visiem uzdevumiem ir iespējams noklausīties uzdevuma nosacījumus. Materiālā ir gan tādi uzdevumi, kas sniedz tūlītēju atgriezenisko saiti – pēc pareizas vai nepareizas atbildes tā iekrāsojas un skan attiecīgais skaņas signāls –, gan arī radoši uzdevumi, kur skolēnam pašam jāizdomā teikumi vai vārdi. Visus uzdevumus var atstatīt un pildīt vēlreiz. Pēc pareizi izpildīta uzdevuma skolēnu apsveic zaļš ābolītis, bet pēc pabeigtas nodaļas – skaļi aplausi.

Ar materiālu iespējams darboties gan klasē individuāli vai frontāli, gan mājās. Skolotājs jebkur var aplūkot un novērtēt skolēnu paveikto – viss, kas nepieciešams, ir dators un internets.

Šo materiālu priekšrocība – iespēja mācīties jebkurā vietā, kur pieejams internets. Izmanto to!


Sistēmas minimālās prasības:
Planšetdatoriem: Apple iOS 7 vai jaunāka operētājsistēma ar noklusējuma pārlūku (Safari); Android 4.4.4 vai jaunāka operētājsistēma ar noklusējuma pārlūku (Google Chrome); Windows 10 Home vai jaunāka operētājsistēma ar noklusējuma pārlūku (Microsoft Edge). Materiāls nav piemērots ierīcēm ar maziem ekrāniem (mazākiem par 1000 px platumā). Sīkdatnēm jābūt atļautām.

Datoriem: Microsoft Internet Explorer 9 vai jaunāks; Apple Safari 7 vai jaunāks; Google Chrome jaunākā un divas iepriekšējās versijas; Mozilla Firefox jaunākā un divas iepriekšējās versijas; Microsoft Edge jaunākā un divas iepriekšējās versijas.

Iesaki draugiem