Apraksts

Mīlas dieviete Afrodīte piedzima no jūras putām, apprecējās ar dievu Hēfaistu, taču kārdināja, iedvesmoja un aplaimoja daudzus vīriešus... Auglības dieviete Dēmetra draudēja nomērdēt badā cilvēkus, ja pazemes valdnieks Aīds neizlaidīs virszemē viņas meitu Persefoni... Dabas dievietes Artemīdas dusmas varēja būt nāvējošas ikvienam vīrietim, kurš viņu ieraudzīja vai apdraudēja viņas šķīstību…

Izklausās traki? Mēs, racionāli izglītotie mūsdienu ļaudis, augstprātīgi tiecamies uztvert senus mītus, stāstus par dieviem un dievietēm kā izklaidējošas pasakas vai māņticīgas blēņas. Taču patiesībā tā ir augsti attīstīta psiholoģija – tikai ietērpta poētiskā valodā. Un sensenās dievietes nav nekas cits kā arhetipi, kas pārstāv noteiktus sieviešu psiholoģiskos tipus. Mēs instinktīvi atpazīstam Afrodīti, Hēru, Atēnu un citas dievietes gan sevī, gan kultūras tēlos un simbolos, bet diemžēl īsti neapzināmies viņu spēcīgo ietekmi nedz savā ikdienas dzīvē, nedz pasaules norisēs. Šī grāmata aicina mūs lasīt mūžīgos mītus kā dieviešu arhetipisko vēsturi, meklēt dieviešu atbalsis šodienā, savā personībā un tādējādi ne tikai bagātināt individuālo dvēseles dzīvi, bet arī rūpēties par visas cilvēces psihisko veselību.

Ieklausies seno dieviešu balsīs! Viņās mājo mūžīgā gudrība.

Dženifera Bārkere Vūlgere ir psihoterapeite un skolotāja, kura vairāk nekā divdesmit gadus sniegusi palīdzību dzīves grūtībās nonākušām sievietēm, pusaudžiem un bērniem. Rodžers Dž. Vūlgers (1944–2011) ir bijis geštalta psiholoģijas, transpersonālās psiholoģijas un Junga skolas pārstāvis, psihoterapeits un skolotājs, kura vadītās lekcijas un praktiskās nodarbības guvušas lielu popularitāti Amerikas Savienotajās Valstīs.

Tulkotāja: Lilija Berzinska.

""Dieviete Tevī. Mūžīgo mītu atbalsis mūsdienu sievietes dzīvē" ir piemērs tam, ka ir iespējams runāt par sarežģīto vienkāršā un ikvienam saprotamā valodā. Arhetipi ir viens no izpratnei sarežģītākajiem K.G.Junga konceptiem, taču autorēm ir izdevies par tiem runāt saprotami un viegli.
Šī grāmata patiks sievietēm, kurām patīk rast dziļāku izpratni par savu personību. Ja ar baudu lasījāt K.P.Estesas grāmatu "Sievietes, kuras skrien ar vilkiem", "Dieviete Tevī. Mūžīgo mītu atbalsis mūsdienu sievietes dzīvē" ir grāmata, kura, noteikti, ir Jūsu uzmanības un laika vērta."
Klīniskā psiholoģe, Smilšu spēles un EMDR terapeite Natālija Morozova

Iesaki draugiem