Apraksts

Nakts vidū mežā pie Rupertshainas aizdegas dzīvojamais treilers. Krāsmatās tiek atrasts bojāgājušais. Olivers un Pia izmeklē ļaunprātīgu dedzināšanu. Drīz pēc tam kādā pansijā tiek atrasta mirusi veca sieviete. Olivers ir satriekts, jo pazinis šo sievieti jau kopš savas bērnības.

Izmeklēšanas gaitā atklājas saikne ar seniem notikumiem, kas risinājušies 1972. gada vasarā. Toreiz bez pēdām pazuda desmitgadīgais Arturs, Olivera labākais draugs, bet izmeklēšanā nekas tā arī netika atklāts. Olivers un Pia ķeras pie lietas atkārtoti, cenšoties pārvarēt apkaimes iedzīvotāju neuzticēšanos un nevēlēšanos cilāt senas atmiņas...

Nele Noihausa (dz. 1967) ir vācu rakstniece, kuras romāni par Olivera un Pias izmeklētājiem noziegumiem ir populāri daudzās pasaules valstīs un jo īpaši Vācijā. Rietumhesenes policijas prezidents Nelei Noihausai piešķīris goda kriminālkomisāres titulu. “Mežā” ir ceturtais autores romāns, kas tiek izdots latviešu valodā.

No vācu valodas tulkojis Juris Miesnieks.


Vācijā Neles Noihausas grāmatas uzreiz pēc to iznākšanas ierindojas bestselleru saraksta augšgalā, un tas nemaz nepārsteidz, jo viņa raksta patiešām labi. Arī jaunākais romāns kārtējo reizi apliecina autores meistarību.
Worldliteraturetoday.org

Nelei Noihausai piemīt talants izvēlēties nopietnas tēmas un ievīt tās aizraujošu romānu sižetā, kas sākotnēji atgādina nevainīgu pastāstu. Spriedze un interese pakāpeniski pieaug, un lasītājs negaidīti attopas notikumu virpulī, palīdzot risināt romāna personāžu savstarpējās attiecības. Lieliska lasāmviela!
The Washington Post

Neles Noihausas radītais izmeklētāju pāris Olivers un Pia nereti tiek salīdzināts pat ar Holmsa un Vatsona duetu, tomēr Noihausas varoņi darbojas šodien un tepat, risinot mūsdienām raksturīgus noziegumus. Nele Noihausa ir viena no pārliecinošākajām un talantīgākajām kriminālromānu autorēm Eiropā.
Readersdigest.co.uk

Iesaki draugiem