Apraksts

Ja nu mums tuvākie cilvēki nav tādi, par kādiem viņus uzskatām?
Kas notiek, ja kāds cits kontrolē mūsu dzīvi un attiecības?
Un kas īsti slēpjas tur – tumsā?

“Jūs neko nedarījāt...”
Kristīne Šteinmeijere domāja, ka anonīmā vēstule, ko viņa atrada sava pastkastē Ziemassvētku vakarā, nav adresēta viņai. Tomēr vīrietis, kurš piezvana viņai radio raidījuma laikā, šķiet, uzskata citādi.
“Jūs pametāt cilvēku, lai tas izdara pašnāvību...”

Tas ir tikai sākums. Soli pa solim Kristīnes dzīve apgriežas ar kājām gaisā. Bet kurš no draugiem vai ģimenes locekļiem ienīst viņu tik stipri, lai gribētu iznīcināt? Un kāpēc? It kā kāds būtu ķēries klāt viņas dzīvei ar nodomu visu pārvērst drupās, līdz atliks vien neiedomājams nakts murgs.
Izmeklētājs Martēns Servazs uzturas ārstniecības istādē depresijas māktiem policistiem, un kādu dienu viņš saņem atslēgu no viesnīcas numura, kurā pirms gada pašnāvību izdarīja jauna māksliniece. Izskatās, kāds ļoti vēlas, lai Servazs atgriežas darbā pēc iespējas ātrāk...

Bernārs Miņjē (Bernard Minier, 1960) ir dzimis Francijā, dzīvo Pireneju kalnu tuvumā. Rakstnieka iepriekšējie romāni “Melnais taurenis” un “Aplī” ir ierindojušies bestselleru sarakstu topos un ieguvuši dažādas literārās godalgas. Romāns “Nenodzēs gaismu!” ir trešais darbs, kurā noziegumus izmeklē Martēns Servazs.

No franču valodas tulkojusi Maija Indraša.


“Nenodzēs gaismu!” ir spēcīgs psiholoģiskais trilleris un, visticamāk, viens no sižetiski dinamiskākajiem, ko šogad lasīsiet. Bernārs Miņjē māk saglabāt intrigu un vienlaikus pārsteidz ar negaidītiem notikumu pavērsieniem.
Boston Globe

Bernārs Miņjē jau atkal apliecina savu neatkārtojamo talantu izraisīt lasītājos drebuļus... Visa romāna garumā tiek saglabāta neatslābstoša spriedze, turklāt galveno varoņu rīcība nervus kutinošās situācijās ir pārliecinoši patiesa.
Publishers Weekly

Šajā romānā neviens nav tāds, kāds šķiet pirmajā acu uzmetienā. Visi grāmatas varoņi vai nu kārtīgi pieviļ lasītāju, vai arī tikpat negaidīti saņem spēkus un pārvar grūtības...
Booklist

Autors kāpina spriedzi, tekstam pievienojot pa tējkarotei briesmu, un ir konstruējis ļoti pārliecinošu sižetu, kas aizrauj lasītāju līdz pat grāmatas beigām.
Kirkus Reviews

Lasot romānu “Nenodzēs gaismu!”, nav iespējams paredzēt, kas notiks nākamajās lappusēs, bet tik trakoti kārojas uzzināt!
Elle

Slavenais franču rakstnieks Bernārs Miņjē atkal sarakstījis aizraujošu trilleri, kas turēs lasītāju neziņā līdz pat negaidītajam finālam... Šis lieliskais romāns patiks arī aizrautīgajiem skandināvu kriminālromānu faniem, un daudzi vilks paralēles starp Martēnu Servazu un Hariju Holu.
Library Journal

Iesaki draugiem