Apraksts

Vairums cilvēku nakts izskaņā pārstāj sapņot...

Abigeila ir slavena psiholoģe, kuru policija bieži pieaicina īpaši sarežģītu lietu izmeklēšanā. Tomēr Abigeilas pašas dzīvi apgrūtina neparasta slimība – narkolepsija, kas reizēm traucē saprast, vai notiekošais ir sapnis vai īstenība.
Šobrīd Abigeila palīdz kāda cilvēka meklēšanā, kurš nolaupījis trīs bērnus. Iespējamo upuru skaits var pieaugt. Jautājumu ir vairāk nekā atbilžu, un noziedznieks ir tepat kaut kur līdzās. Lietas atrisinājums slēpjas Abigeilas atmiņu dzīlēs, bet viņas realitātes izjūta nenovēršami sarūk...

Franks Tiljē (Franck Thilliez, dz. 1973) ir viens no populārākajiem spriedzes romānu rakstniekiem dzimtajā Francijā. Viņa grāmatas tiek tulkotas un izdotas vairāk nekā piecpadsmit valstīs, tostarp ASV, Vācijā un Japānā. Romāns “Sapņot” ir pirmais latviešu valodā tulkotais F. Tiljē darbs.

No franču valodas tulkojusi Maija Indraša.


Franka Tiljē romāns “Sapņot” ir meistarīgi uzkonstruēts trilleris, kurā autors manipulē ar lasītāju, liekot tam iekrist viņa izliktajās lamatās, jo pienāk brīdis, kad nav iespējams saprast – romānā notiekošais ir sapnis vai realitāte.
Ouest France

Franks Tiljē ir radījis šedevru! Romānu, ko nebūs viegli aizmirst. Tas liek domāt līdzi, un, kad jums šķiet, ka esat visu sapratis un pareizi izskaitļojis, beigās izrādīsies, ka rakstniekam ir izdevies jūs apmānīt. Un tieši tur slēpjas tā pievilcība – beigas ir izcilas. Visas nodaļas caurvij spriedze un aizvien pieaugošs satraukums. Sižeta līkloči ir prātam neaptverami un ierauj kā tumšā atvarā, no kura nav iespējams izpeldēt.
Darkvador

Franks Tiljē, tāpat kā Stīvens Kings un Bernārs Miņjē, liek saviem varoņiem darboties ekstremālās situācijās, kuras tikai padziļina viņu psihes radītās problēmas, tā radot aizvien jaunus sižeta pavērsienus un vedot aizvien dziļāk dramatisku situāciju labirintā – iztēles radītu vai reālu – līdz pēdējai romāna lappusei.
Le Monde des Livres

Perfekti izstrādāts, elpu aizraujošs trilleris, kas ievilina lasītāju sapņu un nomoda līkločos. Apmulsina prātu, nojauc ierasto lietu kārtību, izsit no līdzsvara... Nodaļas seko cita citai satraucošā hronoloģiskā haosā. Viss ir sajaucies, bet vienlaikus katrai vietai un notikumam ir stingri noteikta, sižetiski pamatota vieta.
Le Figaro

F. Tiljē jaunais romāns nedaudz atgādina izcila pavāra veikumu: daudz darba sagatavošanās procesā, līdz ir sasniegta izcilība, bet gala rezultāts tiek izbaudīts pāris mirkļos! Lai to piedzīvotu, bezmiegā jāpavada vairākas naktis. Tas ir vēstījums, kurā nav ne mazākās atelpas un kurš liek drudžaini pāršķirt lappuses, ne mirkli nezaudējot modrību, lai nepalaistu garām kādu būtisku detaļu un nenojauktu perfekti radīto sižeta būvi.
Le Point

Iesaki draugiem