Apraksts

Slepkavības upuris – sieviete, kas kļuvusi atkarīga no iepazīšanās portāla Tinder. Vienīgais nozīmīgais pavediens – brūcēs atrastās krāsas un rūsas paliekas – izmeklētāju komandai neko daudz nelīdz.
Divas dienas vēlāk notiek vēl viena slepkavība. Nogalināta jauna sieviete. Arī viņa ir izmantojusi Tinder pakalpojumus. Biedējoši līdzīga slepkavības aina.

Policijas šefs ir pārliecināts, ka tik sarežģītu lietu var atrisināt tikai viens cilvēks. Tomēr Harijs Hols vairs nestrādā policijā. Sievietei, kuru viņš mīl, un arī pats sev viņš ir apsolījis, ka nekad vairs neatgriezīsies policijas darbā, lai vēlreiz nepakļautu briesmām sev tuvos cilvēkus.
Tomēr šajās slepkavībās ir kas tāds, kas piesaista viņa uzmanību, – dažas sīkas nianses, kurām citi izmeklētāji nav pievērsuši uzmanību. Un tāpēc, neskatoties uz saviem solījumiem un ignorējot visus riskus, Harijs dodas medībās, lai noķertu monstru, kurš, iespējams, jau reiz ir izbēdzis sodam...

Jū Nesbē (Jo Nesbø) – mūziķis, dziesmu autors, kaislīgs kalnos kāpējs un, protams, rakstnieks. Viņa radītais Harija Hola tēls 2017. gadā nosvinējis jau divdesmito dzimšanas dienu, tomēr vēl aizvien noziegumu atrisināšanai nepieciešamas tieši Hola prasmes un prāts.

No norvēģu valodas tulkojis Ilmars Briška.


Jū Nesbē, neapšaubāmi, piemīt kāda īpaša – maģiska – spēja atainot psihopātiskus sērijveida slepkavas... Pārdomāti uzkonstruētais sižets lasītājam ik pa brīdim izrauj pamatu zem kājām. Jū Nesbē ir īsts meistars šajā jomā, un, ja vien spējat paciest asiņainas detaļas, arī šoreiz baudījums būs garantēts.
The New York Times Book Review

Jū Nesbē šobrīd ir skandināvu kriminālžanra karalis... Romāns “Slāpes” ir dinamisks, mākslinieciski spēcīgs darbs. Tas iesākas lēnām, bet, sižetam attīstoties, pakāpeniski uzņem tempu, vienlaikus iepriecinot lasītāju ar personāžu psiholoģisko raksturojumu.
The Guardian

Romāna darbība sākas ar iepazīšanās portālā sarunātu randiņu bārā, kam ir tik trāpīgs nosaukums – Greizsirdība, un beidzas ar nāvi ledus klātā fjordā. Starp šiem diviem notikumiem “Slāpes” ir pārpilnas ar biedējošām slepkavību ainām, kuru detalizētie apraksti liek asinīm stingt dzīslās... Jūs ne uz mirkli nepārstāsiet lasīt un nenoliksiet to malā, iekams pēdējā romāna lappuse nebūs izlasīta.
The Washington Post

Lasīt Jū Nesbē romānus ir līdzīgi kā ieklīst tumšā, svešādā un psihiski nelīdzsvarotā teritorijā... Nervus kutinoša un nesaudzējoša lasāmviela. Jū Nesbē ir lielisks stila un sižeta meistars, nekā lieka... Viņa radītajā Harija Hola sērijā romāns “Slāpes” ierindojams pašā virsotnē!
Paste Quarterly

Iesaki draugiem