Apraksts

Džeronīmo Stiltons ir ļoti talantīgs, inteliģents, darbspējīgs un uzņēmīgs grauzējs. Viņš ir dzimis Pelēnijā (Peļu salā), ieguvis maģistra grādu grauzēju literatūras peloloģijā un salīdzinošās arheopelotikas filozofijā. Stiltons vada nozīmīgāko Pelēnijas avīzi “Grauzēja Balss”. Viņš saņēmis daudzus apbalvojumus, to vidū Pelicera prēmiju par sensacionālo darbu “Pazudušo dārgumu noslēpums”. Viņa grāmatas tulkotas 46 valodās, Itālijā pārdotas 28 miljonu lielā metienā, bet pasaulē – 100 miljonu tirāžā! Un beidzot viņa grāmatas, kas spēj aizkustināt tāpat kā vissaldākie sieriņi, aizraut kā viskārdinošākās picas smarža un ir nepārspējami asprātīgas, ir pieejamas arī latviešu valodā! Pats autors par saviem stāstiem saka: “Tie ir vienkārši lieliski, Džeronīmo Stiltona godavārds!”

“Šai vajadzēja būt īpašai dienai, jo biju ielūgts Bendžamina skolā, lai pastāstītu par savu rakstnieka darbu... Tomēr jau no paša rīta viss gāja šķērsām, sākot ar modinātāju, kas nozvanīja daudz par agru! Izrādījās, ka rāmas dienas vietā mani gaida īsts piedzīvojums!”
Džeronīmo Stiltons

Kaut arī Džeronīmo ir populārs izdevējs un rakstnieks, nokļuvis skolā, viņš sajūtas bikls un apjucis. Vesels lēvenis trokšņojošu bērnu, izmucis gekons, ēģiptiešu mūmijas, tikpat kā īsts vulkāna izvirdums un tonnām siera gardumu, kurus nedrīkst nogaršot, Stiltona pašsajūtu neuzlabo. Taču mēs jau zinām, kāds tips ir Džeronīmo – viņš ir īsta grauzēja prototips, tāpēc arī dienu skolā pabeigs, kā īstam grauzējam pienākas.

Iesaki draugiem