Apraksts

Sunday Times, New York Times un Amazon bestsellers:
Robinsons Krūzo uz Marsa – stāsts par izdzīvošanu 21. gadsimtā

ESMU NEJAUŠI PAMESTS VIENS UZ MARSA.

MAN NAV IESPĒJAS SAZINĀTIES AR ZEMI.

ATRODOS BĀZĒ, KURA PROJEKTĒTA 31 DIENAI.

JA SALŪZĪS SKĀBEKĻA ĢENERATORS, ES NOSMAKŠU. JA SALŪZĪS ŪDENS REĢENERATORS, NOMIRŠU NO SLĀPĒM. JA MIGA DEHERMETIZĒSIES, ES, VAR TEIKT, UZSPRĀGŠU. JA NEKAS NO TĀ VISA NENOTIKS, MAN GALU GALĀ BEIGSIES ŪDENS, UN ES NOMIRŠU BADĀ.

TĀ JA. DIEZ KAS NAV...

Endijs Vīrs (Andy Weir, dz. 1972), amerikāņu rakstnieks, visu mūžu ir interesējies par kosmosa ceļojumiem un bērnībā, kā jau gandrīz katrs, vēlējies kļūt par astronautu. Par astronautu viņš nekļuva, toties uzrakstīja romānu “Marsietis”, kuru sākotnēji pa nodaļai publicēja savā blogā, bet 2012. gadā izdeva kā e-grāmatu Amazon. Tā vienā mirklī nokļuva bestselleru sarakstā, autoram pieteicās aģents, un 2014. gadā romāns jau tika izdots drukātā versijā, uzreiz ieņemot vietu The New York Times bestselleru topā. 2015. gadā uz ekrāniem nonāk arī Ridlija Skota režisētā filma, kurā galvenās lomas spēlē Mets Deimons un Džesika Česteina. Endijs Vīrs cer, ka šis būs tikai pirmais no daudziem lidojumiem kosmosā.

No angļu valodas tulkojusi Māra Poļakova.


Grāmata, kuru es vienkārši nespēju nolikt malā! Tā nenotiek bieži, kad romānā apvienoti gan labs, oriģināls sižets, gan reāli, interesanti varoņi, gan apbrīnojama tehniska precizitāte...
Astronauts Kriss Hadfīlds, Starptautiskās Kosmosa stacijas kapteinis

Ģeniāli... slavinājums cilvēka atjautībai un vistīrākais īsteni zinātniskas fantastikas paraugs daudzu gadu laikā. Pilnīgi neatvairāma grāmata.
The Wall Street Journal

Tiešām aizraujošs romāns! Tas atsauc atmiņā Daniela Defo “Robinsonu Kruzo”, tomēr ir gudrāk un atjautīgāk uzrakstīts.
Lerijs Naivens, amerikāņu rakstnieks, Hugo un Nebula balvu laureāts

Spriedze patiesi neatslābst līdz pat pēdējai grāmatas lappusei, un nevienu mirkli netiek zaudēts ticamības moments. Ir gandrīz neiespējami pretoties sajūtai, ka aprakstītie notikumi var realizēties kaut kad pavisam drīz.
Patriks Lī, amerikāņu rakstnieks

Publikācijas

Iesaki draugiem