Apraksts

Vai zinājāt, ka Rīgā atrodas Ziemeļeiropā skaistākais kinoteātris, un vai esat dzirdējuši par it kā Rīgas Domā noslēpto templiešu zeltu, Operas namā mītošo spoku un “Vosa gaiteni” Kongresu namā? Un vai varat iedomāties, kurš latviešu dzejnieks savas vēstules reizēm parakstīja kā Pārdaugavas pilskungs? Atbildes uz šiem un vēl daudziem citiem jautājumiem atradīsiet šajā grāmatā par Rīgu.

Tās veidotāji – žurnāliste Una Griškeviča un fotogrāfi Kaspars Garda un Mārtiņš Otto – aicina lasītājus doties aizraujošā ekskursijā pa Rīgu un iepazīt tās ievērojamākās vietas no neparastāka skatpunkta, vienlaikus atsaucot atmiņā 2014. gadu, kad Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsētas godā. Darbodamies kultūras portālā “Rīga 2014”, viņi veidoja brīvdienām domātu rubriku “Pastaigas Rīgā”, kurā lasītājus tuvāk iepazīstināja ar dažādām mūsu galvaspilsētas vietām, kas bija saistītas ar “Rīga 2014” plašo kultūras programmu. Nu šie apraksti pārtapuši aizraujošā un krāšņām fotogrāfijām bagātā grāmatā, kas atklāj mums daudz interesantu faktu par Rīgu.

Erudītu un aizrautīgu gidu pavadībā jūs neklātienē varēsiet apmeklēt gan Domu un Sv. Pētera baznīcu, gan “Rīgas Biržu” un O. Vācieša muzeju, gan Kerkoviusa namu un “Stūra māju”, gan Latvijas Nacionālo teātri un kinoteātri “Splendid Palace”, gan Lielo ģildi un Rīgas Latviešu biedrības namu, kā arī citas ievērojamas Rīgas vietas.

Kaspara Gardas un Mārtiņa Otto fotogrāfijas.

Publikācijas

Iesaki draugiem