Apraksts

E-grāmata pieejama arī Apple iBooks

Bavārijas idilliskā ciemata vienīgais policists Francis Eberhofers ir īpašs gadījums – viņš spēj pamanīt noziegumu pat tur, kur neviens cits to neredz. Diemžēl dažkārt lādzīgais kārtības sargs mēdz būt gaužām nevērīgs...

Tā arī šoreiz, kad vietējās skolas rektoram Hepflam uz mājas sienas kāds uzrakstījis “Mirsti, tu cūka!”, Francis tikai pasmejas un nofotografē uzrakstu kopā ar pārbijušos skolmeistaru. Pēc dažām dienām Hepfls ir pagalam, samalts zem vilciena riteņiem. Pašnāvība, kas gan cits, spriež vietējie, jo Hepfls nu reiz ir bijis vīrs, kuram nebija neviena paša drauga. Tomēr Eberhofers ir pārliecināts par slepkavību un uzskata, ka skolā vien ir veseli 327 aizdomās turamie.

Vērienīgo izmeklēšanu šoreiz kavē ne tikai apkārtējo nevēlēšanās atrast slepkavu, bet arī Franča personīgās dzīves likstas: mīļā Sūzija dodas atvaļinājumā uz Itāliju, toties brāļa Leopolda brēkulīgais zīdainis dievina tēvoci un  spēj aizmigt tikai uz darbīgā policista vēdera! Vienīgais prieks Franča dzīvē vēl ir Omes gatavotie bavāriešu ēdieni...

Bet Eberhofers nepadosies!

Rita Falka (1964) ar saviem šarmanti smieklīgajiem detektīvromāniem par Franci Eberhoferu kļuvusi slavena gan dzimtajā Vācijā, gan citās valstīs. Franča piedzīvojumi sākas romānā “Ziemas kartupeļu knēdeļi”.

No vācu valodas tulkojusi Renāte Siliņa.


Esiet uzmanīgi, ja šo krimiķi lasīsiet sabiedriskā vietā! Jūs nevarēsiet atturēties no skaļiem smiekliem un ar to piesaistīsiet apkārtējo uzmanību.
Alekss Denglers, denglers-buchkritik.de

Vai tagad vēl kāds teiks, ka pirmklasīgu krimiķi var uzrakstīt tikai skandināvi?
Kristians J. Vinders, Tiroler Tageszeitung

Tās ir mazās ikdienišķās lietas un komiskās situācijas, kas grāmatu padara tik izklaidējošu. Visas klišejas par to, kādam jābūt “tipiskam vīrietim”, ir iekļautas Franča Eberhofera tēlā.
Heike Raua, leselupe.de

Kas šai autorei ir – tā ir nekaunīga pildspalva. Tā precīzi seko sarunvalodā runātam vārdam. Tas skan smieklīgi un padara viņas varoņus tik dzīvus.
Schweizer Buchhandel, Cīrihe

Smieklu asaras arī šoreiz plūst bagātīgi, bet spriedzes tādēļ netrūkst. Ja Rita Falka tā turpinās, es pārcelšos uz Nīderkaltenkirheni, lai pārsmietos līdz nāvei.
Unser Magazin

Amerikāņu Action pur Bavārijas stilā – tāds ir Ritas Falkas otrais romāns. Autores jokainā valoda izsauc ne tikai lasītāja smaidu, bet arī smieklus, straujā darbība garantē spriedzi.
Pēters Lauda, Bűchershau

Iesaki draugiem