Apraksts

1938. gads. Hitlera ekspansija Eiropā rada gan dusmas, gan apbrīnu, tostarp arī Trešdienu klubā Helsinkos. Šī parasti tik laiskā džentlmeņu kluba biedri ir jurista Klāsa Tūnes seni draugi, tomēr Eiropā tābrīža valdošā politiskā spriedze ietekmē arī viņu savstarpējās attiecības.

Tūne pavisam nesen ir izšķīries un jūtas nedaudz izsists no sliedēm, arī savā juridiskajā birojā viņš darbojas bez ierastā entuziasma. Labi, ka ir atbalsts – viņa jaunā sekretāre Matilda Vīka.

Tomēr, lai cik enerģiska un ārēji pievilcīga ir Vīka kundze, iekšēji viņa jūtas nomākta – viņa nekādi nespēj aizmirst pārdzīvotās šausmas Somijas pilsoņu kara laikā. Reiz kādā vakarā, kad Tūnes birojā jau atkal pulcējas Trešdienu klubs, Matilda izdzird balsi... Un viņa negaidīti tiek iemesta atpakaļ pagātnes notikumos, tikai šoreiz viņa vairs nav bezpalīdzīgs upuris...

Šells Vesto (dz. 1961. g., Kjell Westö) ir viens no izcilākajiem mūsdienu somu rakstniekiem. Viņa grāmatas tulkotas vairāk nekā 15 valodās, un autors ir godalgots ar daudzām literārajām prēmijām, tostarp Ziemeļu Padomes Literatūras balvu par romānu “Trešdienu klubs” 2014. gadā.

No zviedru valodas tulkojusi Dace Deniņa.


Šoreiz Šells Vesto, izmantojot savu stāstnieka talantu, radījis aizraujošu, asu un enerģijas piesātinātu literāru tekstu, kas vairāk līdzinās kriminālromānam, nevis ierasti vēsturisku notikumu piestrāvotam daiļdarbam.
Norrbottens Kurir

Šella Vesto “Trešdienu klubs” ir domas raisošs un izglītojošs un vienlaikus arī aizraujošs un pamācošs romāns.
Literary Review

Teicami un rūpīgi konstruēts stāstījums, kas sižetiski šķiet novitāte un ir tikpat spriedzes piesātināts kā daudzi trilleri. Šells Vesto ir radījis stāstu, kurš ir pārāks par laika un telpas nospraustajām robežām, un ikviena tā komponente ir ievietota īstajā vietā, lai lasītāju virzītu tuvāk un tuvāk traģiskajai, vēl ne pārāk skaidri saskatāmajai un tomēr nojaušamajai un pārsteidzošajai kulminācijai.
Hufvudstadsbladet

“Trešdienu klubs” – grāmata, kuru nevarēsiet tik vienkārši un bezkaislīgi nolikt malā un kuru nespēsiet aizmirst.
Bookanista

Romānā “Trešdienu klubs”, kuru tā autors raksturo kā ļoti intīmu darbu, eleganti smalkā prozā atainota vienkāršu cilvēku ikdiena – viņu sapņi un mīlestība, viņu dzīve, kas vēl nav mainījusies tuvojošos vēsturisko notikumu kontekstā. Izcila rakstnieka lielisks darbs, kas apliecina Šella Vesto reputāciju – viens no mūsdienu somu labākajiem autoriem.
www.swedishbookreview.com

Publikācijas

Iesaki draugiem