Lasīšanas stafete 2017

Atskats uz Lasīšanas stafetes 2017 noslēguma pasākumu un uzvarētāju saraksts

Sveiciens!

Lasīšanas stafete ir veiksmīgi noslēgusies, paldies visiem dalībniekiem! Noslēguma pasākums būs 1. augustā uz kuģa “Isabelle”, skat., pievienoto ielūgumu. Līdz 23. jūlijam lūdzu atsūtīt savus un pavadoņa datus.


Uzvarētāji tiks paziņoti noslēguma pasākumā 1. augustā un pēc tam arī tiks publicēti Zvaigzne ABC lapā www.zvaigzne.lv.

Labprāt uzklausīsim Tavu viedokli par Lasīšanas stafeti:
1. kāds ir Tavs viedoklis par konkursa norises laiku (8.05.-16.07.)?
2. kāds ir Tavs viedoklis par balvām?
3. kā vērtē grāmatu izvēli / piedāvājumu?
4. kā / kur uzzināji par Lasīšanas stafeti?
5. ieteikums / priekšlikums nākamajam gadam?

Pieteikumu uz pasākumu un viedokli par Lasīšanas stafeti sūti uz e-pastu: konkurss@zvaigzne.lv

Paldies un uz tikšanos 1. augustā!

Jautājumu, neskaidrību gadījumā rakstiet uz e-pastu: konkurss@zvaigzne.lv vai zvaniet pa tālruni: 67 509 141.Lasīšanas stafetes jaunajiem grāmatu lasītājiem NOLIKUMS

Tev ir 7–16 gadi? Tev patīk lasīt grāmatas? Tu esi aktīvs sociālajos tīklos? Mums Tev ir lieliska ziņa! Piedalies Apgāda Zvaigzne ABC grāmatu Lasīšanas stafetē un laimē naudas balvas un ceļojumu!

Lai pieteiktos Lasīšanas stafetei Tev jārīkojas šādi:

REĢISTRĒJIES vai autorizējies Zvaigzne ABC lapā www.zvaigzne.lv un aizpildi pieteikuma anketu sadaļā Grupas - Lasīšanas stafete jaunajiem grāmatu lasītājiem 2017. Anketa lapā parādīsies, kad būs pievienots pirmais grāmatas apskats.

LASI Apgāda Zvaigzne ABC grāmatas no piedāvātā grāmatu saraksta

Grāmatu saraksts būs publicēts www.zvaigzne.lv, un tas tiks papildināts ar jaunākajām grāmatām.

DALIES AR VIEDOKLI par katru izlasīto grāmatu: kas tev patika, kāpēc patika un vai tu to ieteiktu draugiem. Ja grāmata nepatika vai garlaikoja, tad raksti, kas tieši nepatika.

Aprakstus par grāmatām pievieno Zvaigzne ABC lapā www.zvaigzne.lv savā profilā.

Viedokli par grāmatām var iesniegt: a) teksta apraksts ar vai bez bildes (jpg formāts) un ar vai bez video (youtube.com); b) tikai video (youtube.com).

Reizi dienā lapas administrators apstiprinās iesūtītos grāmatu aprakstus, tātad publiskajā pusē tie parādīsies 24 stundu laikā no iesūtīšanas brīža.

Lai nopelnītu papildus punktus, aprakstus par grāmatām liec savā blogā un/vai dalies ar informāciju sociālajos tīklos, liekot mirkļabirku #lasīšanasstafete2017.
Tavus iesūtītos aprakstus par grāmatām Zvaigzne ABC publicēs arī savos sociālajos tīklos.

Konkurss norisinās no 8. maija līdz 16. jūlijam.

Darbi tiks vērtēti 3 vecuma grupās:
7–9 gadi;
10–13 gadi;
14–16 gadi.

Konkursa rezultāti tiks paziņoti noslēguma pasākumā (datums tiks precizēts), kā arī Zvaigzne ABC mājas lapā www.zvaigzne.lv.

DARBU VĒRTĒŠANA
Katru dalībnieku vērtē žūrija piecu cilvēku sastāvā. Viena žūrijas pārstāvja maksimāli piešķiramais punktu skaits vienam dalībniekam ir 10 punkti, maksimāli iespējams iegūt 50 punktus.

Vērtējot tiks ņemts vērā cik interesanti un radoši būs izteiktas domas par grāmatām, rakstu daudzums un aktivitāte sociālajos tīklos vai savā blogā (max 6 punkti par grāmatu apraksta radošumu, 2 punkti par rakstu daudzumu (izlasīto grāmatu skaitu), 2 punkti par aktivitāti sociālajos tīklos vai blogā).

Žūrijas sastāvā būs iepriekšējo konkursu finālistes Gerda Katrīna Radziņa (13 gadi) un Elizabete Dzalbe (15 gadi), grāmatu lasīšanas un popularizēšanas entuziaste sociālajos tīklos, skolotāja Zanda Bērziņa-Radziņa, kā arī 2 pārstāvji no Zvaigzne ABC – Latviešu valodas un literatūras redakcijas vadītāja Bārbala Simsone un Reklāmas un mārketinga daļas projektu vadītāja Kristīne Ilziņa.


BALVAS
Katrā vecuma grupā tiks apbalvoti 10 dalībnieki. 5 labākie no katras grupas saņems naudas balvu 100 eiro apmērā un nākamie 5 saņems naudas balvu 50 eiro apmērā.

Viens Lasīšanas stafetes dalībnieks katrā grupā, kurš būs iekļuvis pirmajā pieciniekā un saņēmis visaugstāko žūrijas novērtējumu, papildus balvai - 100 eiro - saņems arī TALLINK ceļojuma dāvanu karti - jūras ceļojums maršrutā Rīga-Stokholma - Rīga (1-4 personām) ar aizraujošu atpūtas un izklaides programmu uz kuģa.

Tallink ceļojuma dāvanu kartes noteikumi:
1. Dāvanu karte ir apmaksāts kruīza ceļojums maršrutā Rīga-Stokholma-Rīga 1-4 personām vienā A klases kajītē ar kuģi Romantika vai Isabelle.
2. Ceļojuma nodeva ir jāsamaksā atsevišķi.
3. Dāvanu karte ir derīga ceļojumam no 21.08. – 31.11.2017.
4. Pirms ceļojuma aicinām uzzināt īpašo cenu Jūsu ceļojumam De Luxe vai Junior Suite klases kajītē.
5. Par papildu maksu aicinām iegādāties ēdināšanu kuģa restorānos, atpūtu saunā un ekskursiju pa Stokholmu.
6. Dāvanu karte netiek piemērota agrāk veiktām rezervācijām.
7. Vietu skaits ierobežots. Iegādājieties ceļojumu savlaicīgi.
8. Pirms ceļojuma dāvanu karte obligāti jānodod TALLINK ceļojumu birojā.

BONUSA BALVA
Katrs konkursa dalībnieks, kurš konkursa norises laikā būs izlasījis un apskatījis vismaz 10 darbus, pēc konkursa noslēguma uz savu norādīto e-pastu saņems 1 e-grāmatu dāvanā. E-grāmatas izvēle katrai dalībnieku grupai paliek Apgāda Zvaigzne ABC rīcībā.

POPULĀRĀKĀ GRĀMATA
Lasīšanas stafetes noslēguma pasākumā tiks godinātas arī grāmatas un/vai autori, kas būs saņēmuši visvairāk atsauksmes.

BIBLIOTĒKAS
Aicinām arī bibliotēkas aktīvi iesaistīties un aicināt savus lasītājus piedalīties Lasīšanas stafetē, jo noslēgumā aktīvāko un atsaucīgāko bibliotēku pārstāvji saņems pārsteiguma balvas.

Kontakti: e-pasts konkurss@zvaigzne.lv