Konkurss "Izgatavo lelli!" ir noslēdzies!

2016-12-08

Liels paldies visiem, kuri piedalījās konkursā. Mēs esam saņēmuši vairāk nekā 40 darbus. Ļoti priecājamies, ka tik daudz cilvēku aizraujas ar leļļu veidošanu!

Mainīts bilžu publicēšanas datums facebook, jo ar dažām bildēm ir tehniskas problēmas. Otrdien, 13.12. Zvaigzne ABC facebook lapā tiks ievietotas visu darbu fotogrāfijas un sāksies skatītāju balsošana, kas turpināsies visu decembri. To darbu autori, par kuriem skatītāji būs balsojuši visvairāk, balvā saņems grāmatu.

Savukārt janvārī tiks izveidota izstāde kādā no Rīgas veikaliem un žūrija, grāmatas "Lelles" autores Elitas Šmēdiņas vadībā, noteiks labāko darbu, kas saņems mākslinieces izveidotu balvu - lelli.
 

Apgāds Zvaigzne ABC izsludina konkursu neprofesionāliem leļļu veidotājiem, kurā aicināts piedalīties gan liels, gan mazs, galvenais vienojošais – interese apgūt ko jaunu.

Tātad pie darba var ķerties ikviens, kam patīk rokdarbi, kurš labprāt iztēlē dodas ceļojumā uz skaisto bērnības zemi un vēlas izgatavot savu unikālo un neatkārtojamo sapņu lelli.
Pirms darbu sākšanas gan jāiepazīstas ar konkursa noteikumiem.
Tos māksliniece Elita Šmēdiņa ir izvirzījusi visai striktus – un ne velti, jo uzvarētājs balvā saņems viņas darinātu lelli!

1. Lellei jābūt izgatavotai no kādas veidojamās masas (var būt gan gaisā cietējošā, gan krāsniņā karsējamā veidojamā masa).
2. Lelles izgatavošanā jāpielieto veidošanas paņēmieni (šūtās un no papīra u. tml. izgatavotās lelles šajā konkursā nepiedalās), par kuriem var uzzināt Elitas Šmēdiņas grāmatā “Lelles”. Protams, var izgatavot lelli arī liekot lietā keramikas pulciņos vai līdzīgās nodarbībās iegūtās prasmes.
3. Lelles apģērbam un pārējam lelles noformējumam nav nekādu ierobežojumu. To var darināt no
papīra, tekstilmateriāliem, vai arī, piemēram, no kādas masas. Izvēle lai paliek autora ziņā.
4. Lelle var būt gan liela, gan miniatūra – nekādu ierobežojumu!
5. Kad lelle gatava, tā jānofotografē un lelles attēls jāatsūta uz Apgādu Zvaigzne ABC līdz 2016. gada 30. novembrim.
Lūk, adrese: konkurss@zvaigzne.lv
6. Pokemoni, Betmeni u.c. mūsdienu pasaku varoņu aizguvumi ir ārpus konkursa.
7. Kompetenta žūrija kopā ar mākslinieci Elitu Šmēdiņu no iesūtītajiem fotoattēliem izvēlēsies lelles, kuras piedalīsies izstādē, bet to attēli tiks ievietoti Apgāda facebook lapā, skatītāju vērtējumam. Uzvarētāju izvēlēsies žūrija un māksliniece (balva – E. Šmēdiņas lelle), bet lelles, kuras saņems visvairāk skatītāju balsu, tiks pie vērtīgām balvām – grāmatām.

Iesaki draugiem