Noslēdzies fantāzijas un fantastikas stāstu konkurss

2014-06-06

No 2014. gada janvāra līdz aprīlim visiem esošajiem un topošajiem rakstītājiem bija iespēja iesniegt savus stāstus jau otrajā Apgāda Zvaigzne ABC rīkotajā fantāzijas, fantastikas un šausmu stāstu konkursā “Sapņu laiks II”, kuram par devīzi bija Aleksandra Čaka citāts “Sapņo, un tu nebūsi mazs!”

Pirmais šāda veida stāstu konkurss norisinājās 2012. gadā, un tajā uzvarējušie stāsti tika publicēti Latvijā pirmajā fantāzijas un fantastikas stāstu krājumā “Purpura karaļa galmā” , kas izpelnījās gan lasītāju, gan preses uzmanību.

Rakstītāju atsaucība arī jaunajam konkursam bija liela, un apgādam kopumā tika iesūtīti vairāk nekā astoņdesmit dažāda garuma stāsti, kuri pārliecināja par konkursa dalībnieku iztēles lidojumu: stāstos darbojās gan roboti, gan eņģeļi un raganas, darbība notika gan daudzus tūkstošus tālā nākotnē, gan alu laikmetā, gan pilnīgi nepazīstamās pasaulēs, gan tepat Rīgas ielās. Daži interesanti fakti par konkursu: īsākais no stāstiem aizņēma vien puslappusi, savukārt garākais – veselas 46 lappuses. Vidējais konkursa dalībnieku vecums  bija 32 gadi, bet jaunākajam dalībniekam bija vien 12 gadu. Aptuveni divas trešdaļas dalībnieku bija sievietes, kuras lielākoties bija iesniegušas fantāzijas žanra stāstus (starp citu, arī trīs pirmās vietas ieguva daiļā dzimuma rakstītājas), taču  aktīvi bija arī autori – vīrieši, kuri pārsvarā deva priekšroku zinātniskās fantastikas žanram. Konkursā piedalījās gan pazīstami un sevi literatūras pasaulē jau apliecinājuši rakstnieki (Ieva Melgalve, Ilze Eņģele), gan jauni autori, kuriem iesniegtais stāsts ir debijas darbs. Piedalījās arī vairāki autori, kuri bija guvuši panākumus jau iepriekšējā konkursā.

Žūrijas darbs, lasot un rūpīgi izvērtējot katru iesniegto darbu, aizņēma gandrīz divus mēnešus. Darbam noslēdzoties, publicēšanai tika izvirzīti kopumā divdesmit stāsti, kas tapuši gan fantāzijas, gan zinātniskās fantastikas žanros. Konkursa rezultāti ir aplūkojami šeit , un uzvarējušie stāsti jau šī gada otrajā pusē ieraudzīs dienas gaismu jaunā stāstu krājumā.

Paldies visiem, kas piedalījās konkursā “Sapņu laiks II”!

Iesaki draugiem