Vai Tu zini, kas ir "small talk"?

2009-05-21

Ir iznākusi Amerikā plaši pazīstamās oratores un sarunu ekspertes Debras Fainas grāmata "Saviesīgo sarunu māksla".

Ir iznākusi Amerikā plaši pazīstamās oratores un sarunu ekspertes Debras Fainas grāmata " Saviesīgo sarunu māksla".

Bieži gadās, ka svarīga darījuma apspriešana ar potenciālajiem partneriem tev nesagādā grūtības, bet, satiekoties ar viņiem viesībās vai citā saviesīgā pasākumā, sarunas nevedas. Tu jūties neērti un baidies pieiet pie nepazīstama cilvēka, lai sāktu ar viņu vieglu sarunu par jebkuru tematu. Ja nu viņš nevēlas ar mani runāt un atraida, ja nu mums nebūs nekā kopīga par ko diskutēt? Ko lai svešiniekam jautā? Kā vispār izturēties? Šie ir biežāk uzdotie jautājumi, jo kopumā vērtējot, latviešu mentalitātei ir raksturīgi stāvēt malā, klusi novērot apkārt notiekošo un gaidīt, kad kāds cits pienāks klāt, vēlēsies iepazīties un sāks sarunu. Debras Fainas grāmata “Saviesīgo sarunu māksla” ir vērtīga, jo sniedz pilnīgi pretējus uzskatus par komunikāciju kā par atvērtu, draudzīgu un intereses pilnu saskarsmi ar citiem cilvēkiem.

Apgūstot saviesīgo sarunu mākslu, tu izcelsies ar to, ka citi cilvēki tavā klātbūtnē jutīsies ievēroti un nozīmīgi. Tu kļūsi par saviesīgo sarunu ekspertu – un tavi panākumi kontaktu veidošanā, darījumu slēgšanā un arī personiskajā dzīvē apbrīnojami uzlabosies!

Ja vēlies pārbaudīt savas saviesīgo sarunu prasmes, velti kādu brīdi, lai izpildītu “Saviesīgo sarunu mākslas iemaņu” aptauju!
Ja lielāko daļu jautājumu atbildēsi ar “Jā”, tu noteikti esi uz īstā ceļa. Ja atbilde uz vairākumu būs “Nē”, tad noteikti jāmaina sava attieksme un jāuzlabo komunikācijas prasme!

1. Šogad esmu iesaistījies/-usies vai piedalījies/-usies vismaz vienā klubā vai nodarbību grupā, lai iegūtu jaunus draugus vai paziņas kolēģu vidū.
Jā   Nē

2. Sarunā es apzināti ik pa laikam uzņemos iniciatīvu, lai vairāk uzzinātu par sarunbiedru un pastāstītu viņam par sevi.
Jā   Nē

3. Pagājušajā gadā esmu izmantojis/-usi savus sabiedriskos sakarus, lai vismaz diviem cilvēkiem palīdzētu atrast darbu, iepazīties, iegūt potenciālus klientus vai darījumu partnerus, vai arī esmu sniegusi informāciju, kā paplašinātu savu paziņu loku.
Jā   Nē

4. Vismaz divreiz mēnesī es dodos uz pasākumiem, kuros iespējams satikt ievērojamus manas profesijas pārstāvjus.
Jā   Nē

5. Ja kāds izturas pret mani draudzīgi, es labprāt atbildu ar to pašu. Tomēr negaidu iespēju, lai pārliecinātos, vai cilvēks pret mani ir draudzīgi noskaņots, es tūdaļ izturos pret viņu draudzīgi.
Jā   Nē

6. Ja kāds man vaicā – “Nu, kas jauns?” – es neatbildu: “Nekā īpaša.” Biežāk es pastāstu kaut ko interesantu, kas atgadījies manā dzīvē.
Jā   Nē

7. Konferencēs, viesībās un līdzīgos pasākumos es iepazīstos ar svešiem cilvēkiem un pasākuma beigās esmu ieguvusi vismaz trīs jaunus paziņas.
Jā   Nē


Nu, kā veicās? Ja ne tik labi, kā sākumā domāji, tad Debras Fainas grāmata “Saviesīgo sarunu māksla” jums būs lielisks palīgs.

Lasītāju atsauksmes

Iesaki draugiem