Kuras ir Zvaigzne ABC populārākās e-grāmatas 2017. gadā?

2018-01-09

2017. gadā Zvaigzne ABC mājaslapā publicētas 195 jaunas e-grāmatas, taču kuras no vairāk nekā 1500 e-grāmatām ir bijušas vispopulārākās? Uzziniet nu!

2017. gadā katra mēneša sākumā lasītājus iepazīstinājām ar iepriekšējā mēneša populārāko e-grāmatu apskatu. Tādējādi varējām redzēt gan mēneša uzlecošās zvaigznes, proti, jaunās e-grāmatas, kas spēja iekarot ne tikai nedēļas topu, bet būt gana pievilcīgas lasītājiem ilgākā laikposmā, kā arī piedzīvojām e-grāmatu akcijas darbu ietekmi, kad pat mēneša topā atgriezās senākas e-grāmatas. Sakot lielu paldies ikvienam e-grāmatu lasītājam, varam iepazīstināt ar desmit populārākajām Zvaigzne ABC e-grāmatām pagājušajā gadā.

Šķiet, ka Karīna Račko, parādoties pie Latvijas literatūras apvāršņa ar darbu “Saplēstās mežģīnes” , izraisīja tādu pašu sadursmi kā viņas romāna varone Ketlīna, ietriecoties ar savu sarkano Mercedes automašīnu Džonatana vadītajā Bentley. Par autori un viņas erotisko romānu gatavi ir runāt gan tie, kas to ir lasījuši, gan tie, kas to ir dzirdējuši pieminam vien garāmejot, tomēr fakts, ka tieši Račko debijas romāns “Saplēstās mežģīnes” ir vispopulārākā 2017. gada Zvaigzne ABC e-grāmata, ir nenoliedzams. Ar pavisam īsu pārtraukumu darbs ir bijis gan nedēļas topu augšgalā, gan mēneša topos kopš tā publicēšanas oktobrī.

Annas Todas sarakstītā “After” sērija panākumu ziņā ir pielīdzināma Račko veiksmes stāstam, jo arī Toda visā pasulē ir guvusi sensacionālus panākumus, sākotnēji publicējot darbu vietnē Wattpad. 2017. gadā populārāko e-grāmatu topā autores sarakstītā grāmata “Pēc kritiena” (3. daļa) ir ieņēmusi 2. vietu, bet šīs pašas sērijas otrā daļa “Pēc mūsu strīda” ir 10. vietā. Tesas un Hārdina saspringtās, dažbrīd līdz baltkvēlei nokaitētās attiecības lasītājus saista gluži tāpat kā Ketlīnas un Džonatana stāstā, jo par modernajām pasakām dēvētajos darbos tās šķiet vienlaikus skaistas un biedējošas, nereālas un tomēr tik kārdinošas.

Latviešu lasītāju nerimstošo mīlestību pret ziemeļvalstu rakstnieku radītajiem kriminālromāniem un trilleriem apstiprina kāds fenomens: pagājušā gada populārāko e-grāmatu 3. vietu ieņem Jū Nesbē “Asinis sniegā” , 5. vietu ieņem “Pusnakts saule” , bet 9. vietu “Sarkankrūtītis” . Iespējams, ka tieši Nesbē mēs varētu dēvēt par iemīļotāko rakstnieku, jo nevienam citam autoram nav izdevies topā ieņemt trīs pozīcijas, turklāt pārstāvot vienu žanru.

Klasiska un augstvērtīga angļu kriminālromāna pazīmes atradīs ikviens Roberta Galbraita (patiesībā aiz šī pseidonīma spēpjas Dž. K. Roulinga) darba “Dzeguzes sauciens” lasītājs. Šī e-grāmata ieņem topa 4. vietu. Darbs atsauks atmiņā Artura Konana Doila un Agatas Kristi izstrādāto žanra specifiku, ko mūsdienīgā versijā pārstāv Galbraita radītais nevīžīgais privātdetektīvs Straiks.

Džilas Aleksandras Esbaumas e-grāmata “Mājsaimniece” ieņem gada topa 6. vietu. Līdzīgi kā Karīnai Račko “Saplēstās mežģīnes”, arī Esbaumai “Mājsaimniece” ir debijas romāns, kas atnesis pasaules slavu. Darba nosaukums vedina domāt, ka šis varētu būt viegli izklaidējošs romāns, taču aiz šķietamās bezrūpīgās dzīves slēpjas izmisusi grāmatas varone.

Nevar noliegt, ka viens no populāru darbu priekšnoteikumiem ir radīt arī intriģējoša autora tēlu. To noteikti var teikt par noslēpumaino autori Elenu Ferranti, kuras Neapoles cikla pirmā grāmata “Brīnišķīgā draudzene” ieņem pagājušā gada populārāko darbu 7. vietu. Neapoles tetraloģijas darbus ir iemīlējis ikviens, kas tos ir izlasījis, un to pamatoti dēvē par himnu sieviešu draudzībai.

Savukārt topā 8. vietu ieņem angļu rakstnieces B. A. Parisas trilleris “Aiz slēgtām durvīm” ar idillisko laulāto pāri Džeku un Greisu. Vai zinām daudz tādu darbu, kas sākas kā romantiska sapņu pasaka, lai jau pēc dažām lappusēm pārvērstos ļaunākajā murgā, ko mēs nenovēlētu nevienam? Lasot šo e-grāmatu, neviļus katram nākas domāt par to, ko mēs paši darītu, nonākot galvenās varones vietā un mēģinot atrisināt esošo situāciju.

Publicējam arī informāciju par Zvaigzne ABC 10 populārākajām e-grāmatām, kas pieejamas Apple iBooks lietotnē: Karīnas Račko “Saplēstās mežģīnes”, Jū Nesbē “Asinis sniegā”, Jū Nesbē “Pusnakts saule”, Jū Nesbē “Sarkankrūtītis”, Dāvida Lāgerkranca “Meitene, kas meklēja savu ēnu”, Annas Todas “After. Pēc kritiena”, Roberta Galbraita “Dzeguzes sauciens”, Džilas Aleksandras Esbaumas “Mājsaimniece”, B. A. Parisas “Aiz slēgtām durvīm”, Maikla Robotama “Dzīvību vai nāvi”.

Tā nu varam redzēt, ka latviešu lasītāji vienlīdz iecienījuši romantiskus, sapņainus, brīžiem pat nereālu attiecību stāstus un spriedzes pilnus, uz prātam neaptverama baiļu un naida asmens balansējošus kriminālromānus. Vai 2018. gadā varam cerēt, ka e-grāmatu lasītāju atzinību gūs arī kāds dzejas krājums vai bērniem domāts darbs? Ticam, ka ikviena e-grāmata var gūt lasītāju atzinību, tāpēc novēlam veiksmi visiem autoriem. Lai lasīšanas izaicinājumiem bagāts gads visiem e-grāmatu cienītājiem!

E-grāmatas var iegādāties
www.zvaigzne.lv

Apple iBooks

Iesaki draugiem