E-grāmatu TOP 10, 2017. gada aprīlis

2017-05-05

Lasītāju iecienītākās e-grāmatas Zvaigznes mājaslapā un Apple iBooks veikalā.

1. vieta
2. vieta
3. vieta
4. vieta
5. vieta
6. vieta
7. vieta
8. vieta
9. vieta

10. vieta

Nemanot ir pagājušas Lieldienas un arī maija svētku dienas, tāpēc laiks atskatīties uz desmit populārākajām e-grāmatām Zvaigzne ABC mājaslapā 2017. gada aprīlī. Uzreiz varam iepriecināt aprīļa e-grāmatu akcijas dalībniekus, jo sarakstā diezgan augstā vietā ir arī kāds no akcijas nedēļas darbiem.

Līksmot var Jū Nesbē fani, jo aprīlī vispopulārākā e-grāmata ir bijusi tieši šī autora sarakstītā “Pusnakts saule” . Lieki piebilst, ka ikviens latviski tulkotais norvēģu rakstnieka darbs ir kļuvis par dižpārdokli, un tā ir arī ar šo trilleri. Jū Nesbē lasītāju tur sasprindzinājumā līdz pat darba pēdējām rindām, liekot neskaitāmas reizes izvirzīt stāstu atrisinājumu versijas. Jāatzīmē, ka aprīlī populārāko e-grāmatu 3. vietā ir ierindojies Nesbē darbs “Asinis sniegā” , kas jau marta e-grāmatu topā ieņēma 2. vietu.  

Starp abiem Jū Nesbē trilleriem kā medusmaize mazliet romantiskākas literatūras cienītājiem ir Diānas Seterfīldas sarakstītais romāns “Trīspadsmitais stāsts” , kas atklāj kādas ģimenes gadiem noklusētos notikumus, naidu un mīlestību, un lasīājiem atgādinās par tādu klasisku šedevru kā Šarlotes Bronti sarakstīto “Džeinu Eiru”.

Arī 4. vietā ir ierindojies romantisks darbs, proti, iecienītās rakstnieces Sāras Larkas “Sarkano mangrovju sala” , kas lasītāju aizvedīs tāltālos 18. gadsimta notikumos Jamaikā un Kaimanu salās. Šis romāns turpina darbā “Tūkstoš avotu sala” aizsāktos notikumus.

Jau vairākus mēnešus e-grāmatu topos neiztrūkstošs ir kāds no Annas Todas “After” sērijas darbiem, un arī aprīlī lasītāji sērijas trešo daļu “Pēc kritiena” ir ierindojuši 5. vietā. Lai gan darbs ir piedzīvojis kritienu no marta e-grāmatu topā ieņemtās 1. vietas, paredzam, ka Anna Toda vēl ilgi saistīs jauniešu uzmanību.

Ar prieku varam paziņot, ka e-grāmatu lasītāju aktivitāte akcijas nedēļas laikā ir ļāvusi Paskāla Mersjē darbam “Nakts vilciens uz Lisabonu” iekļūt mēneša topa 6. vietā. Lielisks pārdomu darbs par cilvēka uzdrīkstēšanos ļauties nezināmajam un īstenot pat vispārdrošākos sapņus latviešu valodā lasošajiem ir pieejams augstvērtīgā tulkotājas Silvijas Brices atveidojumā.

Līdzīgi kā Annas Todas darbu atrašanās e-grāmatu topos, arī Elenas Ferrantes “Brīnišķīgās draudzenes” ieņemtā aprīļa topa 7. vieta nav pārsteigums. Pār Ferranti kā autori joprojām klājas noslēpuma plīvurs, taču lieliskajā tulkotājas Daces Meieres izpildījumā šis darbs rada vēlēšanos lasīt vēl un vēl, un to apstiprina arī cikla otrās grāmatas “Jaunais uzvārds” tuvošanās populārākajām e-grāmatām.

Kopš Lūsindas Railijas “Septiņu māsu” cikla pirmā darba izdošanas arī viņas e-grāmatas vienmēr ir iecienījuši lasītāji, tāpēc jaunākais darbs “Ēnu māsa. Zvaigznītes stāsts” aprīlī ir topa 8. vietā. Lai gan piedzīvota lejupslīde, Railijas romantiskajiem darbiem ir krietns fanu pulks.

Šķiet, ka e-grāmatu topos jau vairākus mēnešus pēc kārtas romantisko un detektīvdarbu cienītāju skaits sadalās aptuveni vienādās grupās. Arī aprīlī topu ne tikai iesāka trilleri, bet to arī noslēdz divi spriedzes pilni darbi: 9. vietu ieņem Eudžena O. Kiroviča darbs “Spoguļu grāmata” , bet 10. vietā atrodas Klēras Makintošas sarakstītais trilleris “Es ļāvu tev iet” , kuru lasītāji atzinīgi novērtēja arī martā.

Ko sagaidīsim jūnija sākumā, skatoties uz e-grāmatu lasītāju iecienītākajiem darbiem maijā? Vai tajā varētu sagaidīt kādu latviešu autora e-grāmatu? Varbūt topā būs veselības vai dārzkopības e-grāmata? Vai arī maijā kāds no e-grāmatu akcijas nedēļas darbiem spēs ieņemt vietu visa mēneša topā? To visu zināsim jau pavisam drīz, tāpēc novēlam e-grāmatu lasītājiem sekot līdzi jaunumiem un akcijām, lai izvēlētos sev tīkamu lasāmvielu arī siltākām pavasara dienām.

Lai jaunām un interesantām e-grāmatām piepildīts maijs!

E-grāmatas var iegādāties
www.zvaigzne.lv

Apple iBooks

2017. gada marta e-grāmatu TOP10 skaties šeit.

Iesaki draugiem