Oktobra e-grāmatu akcija ir klāt!

2018-10-01

Lai kā mums to negribētos atzīt, oktobris ir sācies īsti rudenīgās noskaņās. Gumijas zābaciņus pieskaņojam lietussargiem, smaržīgo puķuzirnīšu vietu uz rakstāmgalda atvēlam sārtām kļavu lapām un ozolzīļu cilvēciņiem, bet vakaros arvien vairāk domājam par ieritināšanos siltā pledā. Nemainīga ir palikusi vēlme pavadīt laiku kopā ar labu lasāmvielu, tāpēc no 1. oktobra līdz 31. oktobrim Zvaigzne ABC mājaslapā ar 50 % atlaidi piedāvājam sešas e-grāmatas, kuras vieno devīze “Pa pēdām vēsturei!”.

Dāņu rakstnieka Kima Leines sāga “Mūžības fjorda pravieši” dzīvi Grenlandē un Dānijā 18. gadsimta beigās ataino skarbi un bez jebkādiem izskaistinājumiem. Mācītājs Falks, kurš nebūt nav cēlais un nevainīgais Dieva kalps, ierodas Grenlandē ar misiju veikt vietējo pamatiedzīvotāju kristianizāciju. Slimības, parazīti, vienveidīga pārtika un pat tās trūkums, neapturami ugunsgrēki, izvarošana kā normāla parādība un pašnāvība kā vienīgā izeja – to visu lasot var izjust no mācītāja un viņa apkārtējo ļaužu perspektīvas.

Aivara Freimaņa romāns “Katls” pamatoti tiek uzskatīts par vienu no spilgtākajiem 2017. gadā izdotajiem oriģināldarbiem. Tā centrā ir 20. gadsimta vēsturiskie notikumi un to atspoguļojums Kurzemē. Romāna galvenais varonis ir Ingus Zutis – viņu gan visi dēvē par Ņurņiku –, kurš ir gatavs izmantot dažādus paņēmienus, lai izdzīvotu jebkuras varas apstākļos. Autora stāstījums ir asprātīgs un sulīgs, taču vienlaikus atklāj daudzu latviešu ģimeņu traģēdijas.

Savukārt Dženijas Rūnijas romāna “Sarkanā Džoana” varones Džoanas Stenlijas stāsts ir balstīts uz latviešu izcelsmes spiedzes Melitas Norvudas dzīvesstāstu. 20. gadsimta 30. gadu politiskās vēsmas pāršalca visu Eiropu, vienaldzīgus neatstājot arī dumpinieciskos studentus. Kad apzinīgā angļu studente Džoana nejauši iepazīstas ar krievieti Sonju, viņas dzīve sāk mutuļot ne tikai ballīšu mūzikas ritmā. Sākas gadiem ilga rūpīgi slēpta dubultdzīve, kas reiz sāk jukt kā rudens lapu kaudze vējā, draudot sagraut pat vismīļāko cilvēku dzīves.

Ko mums izsaka Borisa Zeļesska vārds? Vai viņu varētu dēvēt par “latviešu lielisko Getsbiju”? Ar daudziem nezināmā pasaulslavenā uzņēmēja Zeļesska dzīvesstāstu aicina iepazīties Ļevs Kliots darbā “Liktenis un griba” . Jau bērnībā Zeļesskis demonstrē vērīga uzņēmēja garu, kurā ieklausās pat pieaugušie, taču arī viņa ģimeni nesaudzē 20. gadsimta traģiskie vēsturiskie notikumi. Pēc Otrā pasaules kara, esot jau Rietumeiropā un vēlāk – ASV, Zeļesskim paveras jaunas biznesa iespējas, bet viņa personības šarms savaldzina ne vienas vien sievietes sirdi. Zeļesska panākumu atslēga ir neatlaidīgs darbs un uzdrošināšanās pieņemt vispārdrošākos biznesa risinājumus, bet Ļeva Kliota vēstījums lasītājiem liks sajusties kā klātesošiem galvenā varoņa dzīves notikumos.

Slavomira Raviča iespaidīgais darbs “Ilgais gājiens” , kas balstīts uz patiesiem notikumiem un autora paša piedzīvoto, ir par iedvesmojošu uzdrīkstēšanos, par vēlmi dzīvot, būt brīvam, par gluži vienkāršu vēlmi būt cilvēkam. Kāds jauns poļu leitnants, kurš Otrajā pasaules kara laikā savas militārās karjeras un arī paša jaunības sākumā tiek arestēts un notiesāts uz 25 gadiem īpaši smago darbu nometnē Sibīrijā, nolemj cīnīties par savu brīvību. Lasītājs tiek ierauts skaudrajiem apstākļiem pakļautā jaunā vīrieša pārdzīvojumu virpulī – gan apcietinājuma laikā Padomju Krievijas cietumos, gan grūtajā un šķietami bezgalīgajā ceļā uz Sibīrijas nometni nr. 303, gan bēgšanas laikā daudzu mēnešu garumā kopā ar vēl sešiem izturīgākajiem vīriem cauri svešajiem Mongolijas plašumiem, Gobi tuksnesim, Tibetai un pat pāri Himalaju kalnu grēdai.

Brunhildes Pomselas un Tores D. Hansena darbs “Es biju tikai sekretāre. Ko mūsdienu pasaulei māca Gebelsa sekretāres stāsts” ir balstīts uz patiesiem vēstures notikumiem un pašas Brunhildes Pomselas dzīvesstāstu. Līdzīgi kā iepriekš aprakstītajās četrās e-grāmatās, arī šī darba centrā ir 20. gadsimta politiskās situācijas ietekme konkrēta cilvēka dzīvē un ideoloģija kā neatņemama ikdienas sastāvdaļa. Lasot šo darbu, prātā nemitīgi pazib jautājums: vai akla pakļaušanās varai ir pareizākais, ko darīt neskaidrības apstākļos? Tore D. Hansens kā politologs velk paralēles starp pagātnes un tagadnes notikumiem, aicinot sabiedrību nebūt vienaldzīgai nevienā politiskajā situācijā.

Šīs sešas e-grāmatas aicinām iegādāties ar 50 % atlaidi Zvaigzne ABC mājaslapā no 1. oktobra līdz 31. oktobrim. Atgādinām, ka katru dienu e-grāmatu sociālo tīklu kontos @egramatasRuna ( Twitter) un @izvaigzne_insta ( Instagram) publicējam citātu no kāda akcijas darba, lai interesenti varētu tuvāk iepazīties ar e-grāmatu tematiku un noskaņu. Vēstures līkloči ir interesanti, tāpēc lasīsim oktobra e-grāmatu akcijas darbus!

Lūdzam ņemt vērā, ka Kindle lasītāji var lejupielādēt ePub e-grāmatu arī Kindle mobi formātā savā Zvaigzne ABC pirkumu kontā