Septembra e-grāmatu akcija ir klāt!

2018-09-01

Septembris – mēnesis, kad daudzi uzsāk dzīvē ko jaunu, tāpēc arī ar e-grāmatu palīdzību vēlamies paplašināt lasītāju redzesloku. Šajā mēnesī sešas e-grāmatas vieno devīze “Seši stāsti – viena pasaule”, atgādinot, ka mūsu planēta ir mājvieta dažādām kultūrām, tradīcijām un mentalitātēm, taču savā dziļākajā būtībā visus cilvēkus vieno tādas pamatvērtības kā iecietība, labestība, līdzjūtība. Seši darbi, kuros pamatdarbība notiek Eiropā, Āzijā, Āfrikā, Austrālijā, Ziemeļamerikā un Dienvidamerikā lai iedvesmo ikvienu Zvaigzne ABC e-grāmatu lasītāju!

 

  

Kāds vīrietis katru rītu piedzīvo vienu un to pašu notikumu virkni – tas pats celšanās laiks, tas pats kaimiņš ar suni, tas pats vilciens plkst. 6.27, tas pats atvāžamais sēdeklis vilcienā un tas pats nīstais darbs. Tomēr tajās minūtēs, kuras viņš pavada vilcienā, vīrietim izdodas aizmirst par visu nepatīkamo savā dzīvē, turklāt tas ir laiks, kad viņš ne tikai pārlasa iepriekšējā dienā izglābtās grāmatu lappuses, bet kad notiek arī vairāki liktenīgi notikumi viņa paša dzīvē. Kādu dienu notiek kaut kas neierasts – no sēdekļa, uz kura vienmēr sēdējis jaunais vīrietis, uz zemes nokrīt noslēpumaina USB zibatmiņa... No kā izglābtas grāmatu lappuses? Vai ir kāds, kas vīrieša monologā klausās īpaši uzmanīgi? Kas slēpjas USB zibatmiņā? Vai šī zibatmiņa kaut ko mainīs cilvēka dzīvē? Romānā “Lasītājs vilcienā 6.27” Žans Pols Didjēlorāns, izmantojot ārkārtīgi spilgtu valodu, ievelk lasītāju neparasta – bet varbūt pavisam parasta? – cilvēka piedzīvotajā laikā, kad grāmatas varoņa dzīvē tuvojas būtisks pagrieziens.

Indiešu neatkarības kustības Svadeši pirmsākumos kādā mājā izveidojas savdabīgs attiecību trijstūris, kas tiek attēlots, pamīšus aprakstot Bimolas, Nikhileša un Šondīpa domas. Nikhilešs ir turīgs un miermīlīgs saimnieks, kam rūp savas sievas Bimolas patstāvība. Pie viņa apmetas radikālais draugs Šondīps, kurš ir aizrautīgs pretošanās kustības vadītājs.  Šondīps iekāro Bimolu, un Bimola jūt, ka nepārvarams spēks viņu velk pie Šondīpa, tomēr viņa vēlas palikt uzticīga vīram. Romāns “Mājās un pasaulē” , ko Rabindranats Tagore uzrakstījis 1916. gadā, ļauj lasītājam iejusties tā laika Indijas kultūrā un paskatīties ārpus ierastajiem rāmjiem. Tēlu pārdomās atklājas gan katra vērtību sistēma, gan sieviešu un vīriešu loma sabiedrībā, gan arī Indijas un Rietumu kultūras pretnostatījums.

Kas notiek, kad vīrs, kurā plūst afgāņu asinis, bet kurš piedzīvojis “sterilo angļu bērnību”, vēlas aizvest savu ģimeni uz saulaino Maroku no miglainās, vējainās, lietainās Anglijas? Un kas notiek, kad mierpilnā, laiskā, idilliskā dzīve pārtop skaļā, brīžiem haotiskā ritējumā un jāpiedzīvo pat pirmie pašnāvnieku sprādzieni Kasablankā? Kā nepārkāpt arābu pasaules pirmo likumu – nekad nezaudēt vēsu prātu? Kā eiropeiski audzinātiem cilvēkiem sadzīvot ar austrumu kultūras tradīcijām, kas saglabājušās kopš viduslaikiem? Tahirs Šahs e-grāmatā “Kalifa nams. Gads Kasablankā” aizraujoši apraksta savas ģimenes pieredzi, pārceļoties uz dzīvi Marokā.

Ketrīnas Štoketas darbā “Kalpone” atainotas attiecības starp baltādainajām sievietēm un viņu kalponēm – tumšādainajām sievietēm – 20. gs. sešdesmito gadu Amerikā. Mūsdienu eiropietim grūti aptvert, ka tikai pirms aptuveni 60 gadiem, kad sakās pirmie cilvēku lidojumi kosmosā, Amerikas dienvidos rasisms bija ikdienišķa dzīves sastāvdaļa. Grāmatas galvenās varones ir trīs sievietes – baltādainā Mis Skītere un tumšādainās kalpones Eibilīna un Minnija. Viņas visas, riskējot ar savu drošību, ir nolēmušas pasaulei izstāstīt par to, kā tumšādainās sievietes jutās, strādājot pie baltajām kundzēm. Par spīti smagajai tēmai, romānu caurstrāvo asprātīgums un gaišums. Šis ir no tiem darbiem, kurā varoņi uzdrošinās runāt par to, ko pārējie klusē, un par to mēs viņus cienām un mīlam.

Kad divdesmit trīs gadus vecā Anna dodas prom no Vācijas, viņas kvēlākā cerība ir pēc iespējas mierīgāk pārdzīvot sešpadsmit nedēļu garo jūras braucienu, lai tālajā Argentīnā satiktu ģimeni un vīru Kalebu. Taču garais ceļojums ne  tikai dod iespēju iepazīties ar jauniem cilvēkiem, bet arī raisa pārdomas par mīlestību. Turklāt Jaunā pasaule nesniedz cerību piepildījumu… Sofija Kaspari romānā “Koraļļkoka zemē” meistarīgi attēlo 19. gadsimta vēsturiskos notikumus, ieceļotāju un vietējo iedzīvotāju attiecības, kā arī romantisku sižeta līniju.

M. L. Stedmenas romāns “Gaisma okeānā” lasītājiem uzburs ne tikai krāšņus un skarbus Austrālijas dabas skatus, bet arī dzīvi šajā kontinentā pēc Pirmā pasaules kara. Kad Toms Šērborns pirmo reizi satiek Izabellu Greismārku un viņi kopīgi baro kaijas ar maizi, nevienam prātā nevar ienākt pārbaudījumi, kurus viņiem sagādās turpmākie gadi, cīnoties par svešu mazuli un savu vārdu, bet par visu vairāk – uzticību laulātajam. Lasot šo e-grāmatu, katram lasītājam nāksies atbildēt uz jautājumu: “Ko es darītu, nonākot Izabellas un Toma situācijā?”. Vai laulāto “jāvārds”, solīts uz mūžu, būs tikpat izturīgs kā visu notikumu sākums Jānusa klints?

Šos sešus dažādos romānus aicinām iegādāties e-formātā Zvaigzne ABC mājaslapā no 1. septembra līdz 30. septembrim ar 50 % atlaidi. E-grāmatu cienītājus aicinām katru dienu sekot līdzi mūsu sociālo tīklu kontiem Twitter (@eGramatasRuna) un Instagram (@iZvaigzne_insta), lai iepazītos ar citātu no kāda piedāvātā darba. Lai jauka lasīšana ikvienam!

Lūdzam ņemt vērā, ka Kindle lasītāji var lejupielādēt ePub e-grāmatu arī Kindle mobi formātā savā Zvaigzne ABC pirkumu kontā.