Maija e-grāmatu akcija ir klāt!

2018-05-01

Ir klāt maija e-grāmatu akcija, kurā šoreiz aicinām iepazīties ar autoru debijas romāniem. Vai vienmēr autoram izdodas kļūt slavenam ar pirmo darbu? Bet varbūt tieši debijas darbs ir tas, kas lasītājiem paliek prātā un sirdī visspilgtāk? Lūk, sešas e-grāmatas, lai katrs varam pārliecināties par autoru talantu!

 

 

Vai Bobija Pīrsa vārds ir zināms? Un kā ar Viljama Ventona vārdu? Maijā aicinām iepazīt norvēģu rakstnieka Bobija Pīrsa daiļradi, ko bērnu literatūras lauciņā viņš aizsāka ar darbu "Viljams Ventons un lurīdija zaglis" . Jāatzīmē, ka šis darbs izpelnījās ne tikai lasītāju atzinību, bet arī profesionālo kritiķu labvēlību, jo 2016. gadā to atzina par labāko bērnu grāmatu Norvēģijā. Viljams Ventons ir brīnumbērns, sarežģītu datormīklu atrisinātājs, kas vienmēr ir īstajā brīdī tur, kur viņa asais prāts un atjautība ir nepieciešama. Šī zēna piedzīvojumi patiks visiem lasītājiem, kuri aizraujas ar Teodora Būna un Aleksa Raidera piedzīvojumu grāmatām.

Franču literatūra, tāpat kā franču kino, spēj sagādāt ne vienu vien pārsteigumu. Neparasts ir arī Romēna Puertolā debijas darbs "Neparastais ceļojums, kurā faķīrs iestrēga Ikea skapī" . Šķiet, ka tikai franču rakstnieki spēj vienkopus pulcēt tik raibu varoņu buķeti, kāda ir sastopama Puertolā darbā: grūti izrunājamā vārda faķīru no kāda Indijas ciema, daiļavu, kura izmanībā neatpaliek no paša faķīra, robežsargus, par kuriem īsti nav skaidrs, vai viņu aprobežotās zināšanas ir pietēlotas, un vēl citus gana kolorītus tēlus. Caur smiekliem lasītājs tiek vedināts aizdomāties par mūsdienu Eiropu no politikas un ekonomikas līdz kultūrai. 

Ruta Vēra ar savu debijas romānu "Tumšā, tumšā mežā" spēja iekarot lasītāju sirdis daudzās pasaules valstīs. Psiholoģiskais trilleris lasītājus aizved uz šķietami patīkama notikuma - kāzu - priekšvakaru, taču draugu satikšanās izvēršas par šausminošu, prātam pat neaptveramu atriebību. Vai tumšajā mežā kritušie noslēpumu plīvuri spēs mainīt kāda dzīvi, dodot stabilu pamatu nākotnei? Kurš būs uzvarētājs, un vai tāds vispār ir iespējams, ja jāzaudē tik daudz? Ruta Vēra pierāda, ka viņas vārdu lasītājiem ir vērts iegaumēt.

Tieši tāpat lasītājiem ir vērts iegaumēt rakstnieces Džesikas Nollas vārdu, kuras debijas romāns "Laimīgā meitene" arī ir starp maija e-grāmatu akcijas darbiem. Vai pārāk bieži par laimīgiem nedēvējam cilvēkus, īsti nemaz viņu dzīvi nezinot? Vai zem laimīgo cilvēku maskas reizēm neslēpjas cilvēki, kuru dzīve patiesībā slēpj ne vienu vien biedējošu noslēpumu? Džesikas Nollas romāna varonei šāds noslēpums ir, taču arī tas tiks atklāts.

Savukārt asinis stindzinošais trilleris "Kraukļu meitene" ir Ērika Aksla Sunda darbs - literārais pseidonīms diviem zviedru draugiem. Iespējams, ka šī romāna lasītāji nozags miegam ne vienu vien stundu, jo notikumi būs strauji un negaidīti, bet intriga saglabāsies līdz pat pēdējai lappusei. Nevilšus lasītājiem prātā zibēs doma: vai tiešām šāda sabiedrība varētu eksistēt, vai mums līdzās arī varētu būt šādi varoņi? 

Visbeidzot romantisko darbu cienītājiem maija e-grāmatu akcijā piedāvājam Kristinas Kaboni romānu "Smaržu noslēpums" . Aicinām lasītājus sekot līdzi jaunās itālietes Elenas dzīvē svarīgiem notikumiem, atklājot ne tikai valdzinošo smaržu pasauli, bet arī savas jūtas un vēlmes. 

Šie seši dažādie debijas darbi no 1. maija līdz 31. maijam Zvaigzne ABC mājaslapā ir pieejami e-formātā ar 50 % atlaidi. Aicinām sekot līdzi mūsu sociālo tīklu kontiem Twitter (@eGramatasRuna) un Instagram (@iZvaigzne_insta), lai katru dienu iepazītos ar kādu citātu no akcijā piedāvātajiem darbiem. Lai patīkama lasīšana ikvienam e-grāmatu cienītājam!

Lūdzam ņemt vērā, ka Kindle lasītāji var lejupielādēt ePub e-grāmatu arī Kindle mobi formātā savā Zvaigzne ABC pirkumu kontā.