Aprīļa e-grāmatu akcija ir klāt!

2018-04-01

Ir klāt aprīļa e-grāmatu akcija, kurā šoreiz aicinām pievērsties nereti novārtā atstātajam biogrāfisko darbu klāstam. Iespējams, ka šis ir viens no lasītājiem interesantākajiem žanriem, bet rakstniekiem – grūtākais, jo nākas sabalansēt faktus ar iztēli. Šajā mēnesī Zvaigzne ABC mājaslapā piedāvāsim sešas e-grāmatas, kuras vieno vēlme atklāt kādu nezināmu vai neparastu galvenā varoņa personības iezīmi vai dzīves notikumu.

 

 

Birutas Eglītes darbs “Zvēri un cilvēki” aicina ielūkoties visā Latvijā pazīstamās Velgas Vītolas dzīvē, kuru ne viens vien labāk pazīst kā “Līgatnes lāču mammu”. Gaujas Nacionālā parka ilggadējās darbinieces dzīvesgājums ir raibs kā dzeņa vēders. Lasot šo e-grāmatu, uzzināsim, ka Velga Vītola ir bijusi lieliska šahiste, bet mācības Rīgas 3. vidusskolā sākotnēji ir radījušas grūtības arī tīri fiziskā ziņā, jo pietrūcis lauku plašuma un pat medību. Protams, varēsim lasīt par lāču izdarībām un zvērkopes reakciju, taču lāči nebūt nav vienīgie, kuriem Velga Vītola ir sirsnīgi pieķērusies. Šis ir stāsts par cilvēku, kurš savam dzīves aicinājumam ir sekojis no agras bērnības, pārvarot dažādus šķēršļus līdz mērķu sasniegšanai.

Linna Ullmanna darbā “Trauksmainie” ļauj ieskatīties sava tēva kinorežisora Ingmara Bergmana un mātes aktrises Līvas Ulmanes dzīvesgājumā, taču pastarpināti lasītājiem atklājas pašas autores dzīves notikumi, pieredze, pārdomas. Šis ir trausls un tēlains vēstījums, kas veidots gluži kā kinofilma, ļaujot lasītājiem izbaudīt un iztēloties aprakstītos notikumus.

Ingmars Bergmans – stāsts par mīlu, seksu un nodevību” ir žurnālista un rakstnieka Tomasa Šēberga darbs par mīlēto un nīsto kino, lugu un TV darbu autoru Ingmaru Bergmanu. Šajā grāmatā autors ir izmantojis vairākus avotus, tostarp dienasgrāmatas, dažādus arhīvus, arī Bergmana ģimenes un paziņu teikto, lai lasītājiem piedāvātu daudzpusīgu ieskatu izcilās personības dzīvē. E-grāmatu lasītājiem varētu būt interesanti salīdzināt Bergmana meitas sarakstīto atmiņu darbu un Tomasa Šēberga veikumu.

Fabio Stasi romāns Čārlija pēdējā deja ir apcerējums par Čārlija Čaplina dzīvesgājumu, pamatā pievēršoties jaunības gadiem, rakstīts no Čārlija perspektīvas mūža norietā. Čārlijs bērnību pavadījis cirka vidē un dodas uz Ameriku, kur strādā dažādus gadījuma darbus, pieredz kino industrijas aizsākumus un satiek cilvēkus, kas spilgti vēstī par tā laika Ameriku. Romānā Čaplina rakstura attēlojums lielā mērā pārklājas ar viņa tēloto Klaidoni – Čārlijs ir labestīgs, bet dzīves nežēlots, kas, lasot grāmatu, neviļus liek viņa tēlam domās pielīmēt ūsiņas un uzlikt galvā katliņu. Grāmatu caurvij dialogs ar nāvi, ko Čārlijs cenšas sasmīdināt, tā iegūstot vēl gadu dzīves.

Franču rakstnieka Frederika Beigbedera romāns " Ūna un Selindžers ir stāsts par divu jauniešu nepiepildīto mīlestību. Pirmskara laiks, Ņujorka, 21 gadus vecais Džerijs Selindžers satiek piecpadsmitgadīgo Ūnu O’Nīlu un nespēj viņu aizmirst. Viņu romāns ilgst vienu vasaru, tomēr viņu ceļi tiek šķirti, jo Selindžeru iesauc armijā un viņš dodas karā uz Eiropu, bet Ūna – izmēģināt laimi Holivudā. Selindžers turpina Ūnu mīlēt un sūta viņai skaudras vēstules no kara lauka, tikmēr Ūna ir laimīgi laulājusies un bauda bezbēdīgu un bagātu dzīvi ASV.

Amerikāņu rakstnieces Terēzes Annas Fauleres romāns Zelda lasītāju aizved uz neprātīgo džeza laikmetu, par kura simboliem ir kļuvuši Zelda un Frānsiss Skots Ficdžeraldi. Zelda ir spoža un dzirkstoša personībā – gluži kā šampanietis, kas ik vakaru straumēm plūst smalkās ballītēs bagātnieku un mākslinieku sabiedrībā. Šāda dzīve Zeldu pilnībā apmierina, taču pienāk brīdis, kad ir jādodas prom no ballītes, lai vismaz nedaudz atgūtos. Taču kas notiek, ja šo brīdi palaiž garām? Brīnišķīgs romāns, kurā iepazīt leģendāro Zeldu Ficdžeraldu un arī smelties iedvesmu sievišķībai.

Šos sešus biogrāfiskos darbus var iegādāties Zvaigzne ABC mājaslapā ar 50 % atlaidi no 1. aprīļa līdz 30. aprīlim. Aicinām iepazīties ar citātiem no minētajiem darbiem mūsu sociālo tīklu kontos @eGramatasRuna (Twitter) un @iZvaigzne_insta (Instagram). Lai patīkama lasīšana ikvienam e-grāmatu cienītājam!

Lūdzam ņemt vērā, ka Kindle lasītāji var lejupielādēt ePub e-grāmatu arī Kindle mobi formātā savā Zvaigzne ABC pirkumu kontā.