Oktobra e-grāmatu akcija ir klāt!

2017-10-01

Ir klāt oktobris un jaunā mēneša e-grāmatu akcija. Rudenī dienas kļūst arvien īsākas, bet vakari tumšāki, tāpēc e-grāmata ir lielisks veids, kā izklaidēties, baudīt vientulību, aizdzīt skumjas vai gūt iedvesmu. Šomēnes e-grāmatu lasītājus aicinām parotaļāties ar darbu nosaukumiem, jo esam izvēlējušies piecus e-grāmatu pārus, kuru nosaukumi ir ļoti līdzīgi vai pretēji. Atzīsimies, ka arī mums reizēm ir jāpiedomā, lai, piemēram, nesajauktu sižetu grāmatai, kurai nosaukums atšķiras tikai vienā vārdā.

Desmit lieliskām e-grāmatām īpaša cena akcijas laikā no 1. oktobra līdz 31. oktobrim!

 

Daudzi e-grāmatu lasītāji ir iemīļojuši latviešu autores Dainas Avotiņas darbus, un arī akcijas ietvaros piedāvātais “Kad lausks cērt” ir starp populārākajiem. Tas ir gan romantisks, gan dramatisks, atklājot cilvēku dabu, mīlestību un uzticību dažādos apstākļos. Īpaši jāuzteic autores spēja iejusties aprakstītā laikmeta varoņu ikdienas dzīvē un saziņā, jo e-grāmatā gluži kā vizuāli krāšņā filmā tiek uzburtas spēcīgas ainas. Savukārt somu rakstnieces Sofi Oksanenas darba nosaukums ir “Kad pazuda dūjas” . Tajā autore atspoguļojusi 20. gadsimta 40.–60. gadu notikumus kādā igauņu dzimtā. Ja 19. gs. beigu tēlojumos Avotiņas darbā liela nozīme ir detalizētiem aprakstiem, tad Oksanenas darbu caurstrāvo klusums, bailes un nepateiktais kā laikmeta iezīmes. Katru šo e-grāmatu oktobrī var iegādāties par 2,99 eiro.

Lietuviešu izcelsmes amerikāņu rakstniece Rūta Šepetis ir starptautiski atzīta un Latvijā iemīļota rakstniece, tāpēc viņas e-grāmatu “Papīra sapņi” piedāvājam vienā pārī ar ne mazāk slavenā amerikāņu autora Džona Grīna darbu “Papīra pilsētas” . Lai gan katrā e-grāmatā darbība norisinās atšķirīgā laika posmā (Šepetis darbā tie ir 20. gs. 50. gadi, bet Grīnam – mūsdienas), abos darbos saskatāmi vienojoši elementi, piemēram, galvenie personāži ir gados jauni cilvēki, bet sižeta attīstībā būtiska loma ir atsaucēm uz citiem literāriem darbiem un autoriem. Katra e-grāmata oktobra akcijā maksā 3,99 eiro.

Vladimira Kaijaka e-grāmatu “Meitene no nekurienes” piedāvājam vienā pārī ar Paulas Hokinsas darbu “Meitene vilcienā” . Lai gan no nosaukuma vien to nevar noprast, arī V. Kaijaka darbā būtiska loma ir vilcienam un meitenei, kas ir ar to saistīta, tāpēc saglabāsim intrigu un atklāsim vien to, ka šajā e-grāmatā notikumi aizsākas Otrā pasaules kara laikā. Savukārt P. Hokinsas pasaules slavu ieguvušajā detektīvā “Meitene vilcienā” spriedze neatslābs līdz pēdējai lappusei un arī miegam tiks nozagtas kādas stundas. Katru šo e-grāmatu oktobrī akcijas ietvaros varēs iegādāties par 4,99 eiro.

Ja iepriekšējā darbu pārī vienojošais vārds ir “meitene”, tad nākamajā e-grāmatu pārī pretstatīsim Emmas Klainas darbu “Meitenes” Jū Nesbē darbam “Dēls” . Norvēģu detektīvmeistara Jū Nesbē vārds latviešu valodā lasošajiem komentārus vairs neprasa, un arī viņa psiholoģiskais spriedzes romāns “Dēls” ir ieguvis e-grāmatu lasītāju atsaucību. Emma Klaina raksta par 20. gs. 60. gadu ASV valdošajām brīvajām attiecībām, dzīvi grupās, kas veidotas pēc dažādiem likumiem, un jaunu meiteņu dzīvēm, kad viņas nokļūst vienā no šādām komūnām, kur akla paklausība un narkotikas pārņēmušas ikdienas dzīvi. Katru no šīm e-grāmatām oktobra akcijā var iegādāties par 6,99 eiro.

Pēdējā e-grāmatu pārī darbu nosaukumos vienojošais vārds ir “sieva”. Džeina Džonsone sarakstījusi grāmatu “Sultāna sieva” par kaislīgām attiecībām un sazvērestībām Marokā tālajā 1677. gadā. Savukārt Šarlotes Betsas darbā “Garšvielu tirgotāja sieva” notikumi risinās 1666. gadā Londonā, kad pilsētu iznīcina Lielais ugunsgrēks. Arī šajā e-grāmatā neiztrūkst romantikas, pat aizliegtās mīlas un spriedzes. Katrs darbs e-formātā oktobrī maksā 6,99 eiro.

Aicinām e-grāmatu lasītājus ļauties jauniem izaicinājumiem un paspēlēties ar e-grāmatu nosaukumiem, izvēloties lasāmvielu, kas priecēs rudenīgajās dienās. Šo desmit e-grāmatu akcija norisinās Zvaigzne ABC mājaslapā no 1. oktobra līdz 31. oktobrim. Aicinām sekot līdzi @egramatasruna Twitter kontam, lai katru dienu iepazītos ar citātiem no akcijai izvēlētajiem darbiem.

Lūdzam ņemt vērā, ka Kindle lasītāji var lejupielādēt ePub e-grāmatu arī Kindle mobi formātā savā Zvaigzne ABC pirkumu kontā.