Māconis

Saturs
1) Kā iegādāties un aktivizēt Mācoņa tiešsaistes mācību materiālus?
2) Kā izmantot Mācoņa tiešsaistes mācību materiālus?

Kā iegādāties un aktivizēt Mācoņa tiešsaistes mācību materiālus? 

Lai iegādātos Mācoņa tiešsaistes mācību materiālus, vispirms nepieciešams reģistrēties Zvaigzne ABC mājaslapā www.zvaigzne.lv. Reģistrējoties jānorāda vārds, uzvārds, e-pasta adrese, kā arī jāizveido parole un jāpiekrīt e-grāmatnīcas noteikumiem (pirms piekrišanas lūdzam tos izlasīt!). Uz norādīto e-pasta adresi pēc materiālu iegādes tiks nosūtīti tālākie norādījumi un licences numurs. Pēc veiksmīgas reģistrācijas sadaļā “Tiešsaistes” jums jāizvēlas nepieciešamais Mācoņa tiešsaistes materiāls, jānospiež “Pirkt” un jāapmaksā pirkums. Iegādātā materiāla licences numurs būs pieejams gan jūsu Zvaigzne ABC konta sadaļā “Pirkumu vēsture”, gan tiks nosūtīts uz jūsu e-pasta adresi.

Māconis - attēls #1

Pēc tam, kad mācību materiāls ir iegādāts, jūs saņemsiet e-pasta ziņu, kurā izklāstīti nākamie soļi. Ja esat privātpersona, materiāla lietotājam vispirms jāizveido konts vietnē maconis.zvaigzne.lv, kurā mācību materiāls tiks izmantots. Reģistrējoties jānorāda vārds, uzvārds, e-pasta adrese un parole. Šis lietotājs var atšķirties no lietotāja, ar kuru tika veikta materiāla iegāde.

Vietnē maconis.zvaigzne.lv jāklikšķina uz saites " Aktivizēt licenci" un jāievada licences numurs, ko materiāla pircējs saņēma savā www.zvaigzne.lv kontā un e-pastā pēc materiāla iegādes. Pēc licences aktivizēšanas materiāls būs redzams sarakstā “Pieejamie materiāli”.

Māconis - attēls #2

Ja pārstāvat izglītības iestādi, tad mēs sazināsimies ar jums, lai izveidotu skolotāja un skolēnu kontus, kā arī aktivizētu iegādātās licences.

Kā izmantot Mācoņa tiešsaistes mācību materiālus? 

Pēc tam, kad Mācoņa tiešsaistes mācību materiāls ir iegādāts un tā licence aktivizēta, jums ir piekļuve nopirktajam tiešsaistes materiālam. Lai to izmantotu, jums savā ierīcē jāatver vietne maconis.zvaigzne.lv, jāpierakstās iepriekš izveidotajā kontā un jāklikšķina uz izvēlētā materiāla saites. Saite darbosies līdz materiāla abonēšanas termiņa beigām, tas ir, vienu gadu pēc materiāla licences aktivizēšanas.

Māconis - attēls #3

Šie materiāli darbojas tiešsaistē, tātad jūsu ierīcei – datoram, planšetdatoram vai viedtālrunim – jābūt interneta pieslēgumam! Materiāli ir paredzēti individuālai lietošanai un tiem nav nepieciešama specifiska papildus programmatūra.

Jebkuru tiešsaistes mācību materiālu var aizvērt jebkurā brīdī, un, to no jauna atverot, materiāls būs saglabājis jūsu paveikto. Uzdevumus iespējams arī atstatīt un sākt pildīt no jauna, tomēr jāuzmanās, jo, atstatot uzdevumu, tiek dzēsts iepriekšējais veikums.

Māconis - attēls #4

Ja materiālu ir iegādājusies izglītības iestāde, tad materiālu skolotāja vadībā ir ērti izmantot mācību procesā skolā, vien jāpārliecinās, lai būtu pieejams pietiekami stabils interneta pieslēgums. Skolotājam ir iespēja gan aplūkot, gan novērtēt savu skolēnu veikumu, klikšķinot uz pogas “Rādīt pārskatu” materiāla augšpusē. Komentāri, ko skolotājs, pārbaudot skolēna darbu, veic tajā, tiek nosūtīti skolēnam. Kad skolēns atver attiecīgo materiālu, viņš var izlasīt šos komentārus, klikšķinot uz pogas “Paziņojumi”.