Latviešu f&f stāstu krājuma “Zilie jūras vērši” atvēršanas svētki 13. februārī

2015-01-21

2014. gada pirmajā pusē Apgāds Zvaigzne ABC izsludināja jau otro fantāzijas, fantastikas un šausmu stāstu konkursu “Sapņu laiks”.

Pirmais šāda veida stāstu konkurss norisinājās 2012. gadā, un tajā uzvarējušie stāsti tika publicēti fantāzijas un fantastikas stāstu krājumā “Purpura karaļa galmā”, kas izpelnījās gan lasītāju, gan preses uzmanību.

Rakstītāju atsaucība arī jaunajam konkursam bija liela, un apgādam tika iesūtīti vairāk nekā astoņdesmit stāsti, kuri pārliecināja par autoru iztēles lidojumu: stāstos darbojās roboti, eņģeļi un raganas, darbība notika gan daudzus tūkstošus tālā nākotnē, gan alu laikmetā, gan pilnīgi nepazīstamās pasaulēs, gan tepat Rīgas ielās. Konkursā piedalījās gan pazīstami un sevi literatūras pasaulē jau apliecinājuši rakstnieki (piemēram, Ieva Melgalve, Ilze Eņģele, Jānis Valks), gan jauni autori, kuriem iesniegtais stāsts bija debijas darbs.

Noslēdzoties izvērtēšanas darbam, žūrija publicēšanai izvirzīja kopumā divdesmit fantāzijas un zinātniskās fantastikas stāstus. Un nu kā viens no pirmajiem 2015. gada izdevumiem Apgādā Zvaigzne ABC dienasgaismu ir ieraudzījis jau otrais latviešu fantāzijas un fantastikas oriģinālstāstu kopkrājums ar nosaukumu “Zilie jūras vērši” .

“Zilie jūras vērši” – tāds ir nosaukums arī vienam no krājumā ievietotajiem stāstiem. Taču grāmatas lasītājs varēs uzzināt ne tikai to, kas ir zilie jūras vērši un kur tādi sastopami, bet arī to, kā pareizi sarunāties ar bazilisku, vai Saeimā tiešām ieperinājušies citplanētieši, ar ko nodarbojas SIA Harons, kas spokojas Torņakalna baznīcā un kā vislabāk uzsākt biznesu ar laika mašīnas palīdzību, kā arī daudz ko citu. Latviešu autoru iztēles bagātīgais spiets ir radījis gan dramatiskus un aizkustinošus, gan humoristiskus un pārdomas rosinošus darbus.

Stāstu krājuma “Zilie jūras vērši” atvēršanas svētki notiks piektdienā, 13. februārī, plkst. 17.00 Apgāda Zvaigzne ABC prezentāciju zālē. Laipni gaidīti visi fantāzijas un latviešu literatūras cienītāji!

Iesaki draugiem