Apraksts

Paolo Konjeti (Paolo Cognetti, dz. 1978) ir itāļu rakstnieks, vairāku literāru darbu autors. Romāns “Astoņi kalni”, kas ilgāk nekā gadu ieņēma pirmās vietas Itālijas bestselleru topā, tagad tiek tulkots un izdots jau 39 valstīs. Par šo darbu autors saņēmis vairākas godalgas, tostarp Itālijas visprestižāko literāro apbalvojumu Premio Strega 2017. gadā.

***
Pjetro ir vientuļš pilsētas bērns, kura vecāki ar katru dienu šķietami vairāk attālinās viens no otra, tomēr ģimenei ir kopīga mīlestība pret kalniem. Pavadot vasaru Monterozas piekājē, Pjetro iepazīstas ar savu vienaudzi Bruno, kurš šos kalnus pazīst ļoti labi. Daudzas turpmākās vasaras abi pavada, kopīgi izpētot kalnus, pļavas un pamestas mājas un aprodot ar atšķirīgo viens otra dzīvē. Zēni pamazām saprot patiesas draudzības un biedriskuma nozīmi, un šī saikne saglabājas arī pēc tam, kad viņu dzīves ceļi pašķiras, jo Bruno tas aizved kalnos, bet Pjetro – tālu pasaulē.

“Astoņi kalni” ir mūsdienu itāļu literatūras pērle, lirisks pieaugšanas stāsts, kurā atainotas trīs desmitgades divu vīriešu dzīvē. Tas ir stāsts par vīriešu draudzību un vienlaikus meditācija par savstarpējo uzticību, par apkārtējās dabas lomu un savas vietas atrašanu šajā pasaulē.

No itāļu valodas tulkojis Dens Dimiņš.


Romānos nav citu vēl biežāk izmantotu tēmu kā tās, kas stāsta par apkārtējās dabas ainavu, draudzību un pieaugšanu, un Konjeti uzrakstītais ir klasisks un elegants piemērs, kā vislabāk to izstāstīt... “Astoņi kalni” ir patiess romāns, kuru sarakstījis izcils rakstnieks.
Rolling Stone Italia

Smalks, dziļš un līdz sāpēm uzrunājošs stāsts, kas, šķiet, domāts jo īpaši tiem, kuri kaut reizi ir ilgojušies pēc kalniem. Reti nākas lasīt tik precīzu atainojumu emocijām, kuras rada šie akmeņainie augstumi, bet vienlaikus šis ir arī stāsts par to, cik dziļi un patiesi cilvēki spēj mīlēt cits citu.
Edna A. Prū, amerikāņu rakstniece

Lielisks romāns par draudzību un to, kā zēni kļūst par īstiem vīriem.
Vanity Fair Italia

Romāns “Astoņi kalni” ir uzrakstīts tik pievilcīgi nesarežģītā valodā, ka lasītājam nemaz nav citas iespējas kā vien tikt ierautam Pjetro dzīves virsotnēs un ielejās... Apkārtējās vides atainojumā ir kaut kas apreibinošs un pārdomas raisošs. Paolo Konjeti spējis notvert tā mirkļa burvību, ko izjūtam, sasniedzot kādu virsotni, tikai lai saprastu, cik niecīga ir mūsu loma dzīves plašajā panorāmā.
The Guardian

Iesaki draugiem