Apraksts

Izcilā mākslas vēsturnieka un teorētiķa E. H. Gombriha (1909–2001) darbs, kas izdots vairāk nekā 7 miljonos eksemplāru apmēram 30 valodās un ir kļuvis par visvairāk pārdoto mākslas tēmai veltīto grāmatu pasaulē.
Izdevums saistošā, viegli uztveramā veidā sniedz ieskatu glezniecības, tēlniecības un arhitektūras vēsturē no mākslas pirmsākumiem Amerikā, Ēģiptē, Grieķijā, Itālijā un Austrumu zemēs līdz eksperimentālajai mākslai un modernisma triumfam mūsdienu pasaulē. Autors pārsvarā pievēršas tikai īstiem mākslas šedevriem, atsakoties no visa, kas var izraisīt interesi tikai kā sava laika modes vai gaumes paraugs. Izdevumā lasītāji atradīs profesionālu, detaļās precīzu un intriģējošu vēstījumu par Brunelleski, Donatello, Botičelli, da Vinči, Mikelandželo, Rafaēlu, Ticiānu, Korredžo, Dīreru, Bosu, Parmidžanīno, Tintoreto, Brēgelu, Karavadžo, Pusēnu, Rubensu, van Deiku, Velaskesu, Rembrantu, Gvardi, Geinsboro, Goiju, Manē, Rodēnu, Sezanu, Serā, van Gogu, Gogēnu, Munku, Pikaso, Šagālu, Dali, Polloku un citiem izciliem māksliniekiem. Lai atvieglotu mākslinieku ieceru izpratni, glezniecības, tēlniecība sun arhitektūras darbi aplūkoti sava laika vēsturiskajā vidē. Katrs analizētais mākslas darbs parādīts attēlā.
Grāmatas noslēgumā autors raksta: "Kādam varbūt var patikt Rafaēls un nepatikt Rubenss vai arī otrādi, taču šai grāmatai nebūtu izdevies veikt savu uzdevumu, ja tās lasītāji neprastu novērtēt, ka viņi abi ir bijuši izcili meistari."
Izdevums paredzēts vispārizglītojošo skolu skolēniem, studentiem, mākslas skolu un koledžu audzēkņiem, pedagogiem, mākslas zinātniekiem, vēsturniekiem un ikvienam, kuru interesē mākslas vēsture.

Iesaki draugiem